Zpět      Tisk     Všechny články

Sněhové tyče u Hilberta

15.9.2008 v 08:45

V Harrachově by mohl ještě letos přibýt další systém na umělé zasněžování.
O prodloužení lyžařské sezóny by se měl postarat na takzvaném "Mileráku", travnatém svahu v centru rekreačního střediska, kde se učí lyžovat děti a začátečníci.

Na tomto svahu byl během minulých dvou zim nedostatek přírodního sněhu. Zledovatělý, nebezpečný terén rekreanty odrazoval, řekl majitel vleku a sjezdovky Pavel Hilbert.

Hilbert Vlek Harrachov Hilbert Vlek Harrachov

"Během uplynulé zimy jsme navezli na cvičnou louku 140 tatrovek sněhu, což stálo hodně peněz. Stejně se ale lyžovalo méně, než bychom potřebovali, abychom si vydělali na rozvoj areálu," dodal. Na "Mileráku" jezdí hlavně nezkušení lyžaři z Dánska, Nizozemska, z Německa, ale i Češi. Za pěkného počasí je vlek s kapacitou 700 lidí za hodinu plně obsazený.

"Další kvalitně zasněžený svah přispěje k větší spokojenosti turistů s pobytem v Harrachově," konstatoval Hilbert. Zasněžovací systém s pěti sněhovými tyčemi by stál čtyři miliony korun a Hilbert si ho pořídí na leasing.

Hilbert již získal pro výstavbu zasněžovacího systému téměř všechna povolení. Chybí mu pouze souhlas radnice, aby pod neudržovanou obecní cestou položil potrubí. Podle harrachovského starosty Tomáše Ploce město Hilbertovi v jeho plánech bránit nebude.

HILBERT
Vlek se nachází přímo v centru Harrachova za hotelem "Šedý vlk" u "Sklářské chalupy"

• ideální lyžařské podmínky pro děti, začátečníky a výuku snowbordů
• půjčovna lyží a horkých kol
• možnost ubytování - cca 15 lůžek

 

    Oznámení Hilbert    Stránky PAVEL Hilbert

[ dh ] zdroj: igenus

 

RSS
Rss
RSS KANÁL
Návštěvníci našich stránek jistě ocení novou možnost, získávání informací pomocí systému RSS. Oproti jiným způsobům propagace webu není nutná registrace návštěvníka a odpadají tak problémy s neochotou sdělovat svá osobní data. Koncepce RSS nám umožní udržovat s návštěvníky webu trvalý kontakt. Odkaz RSS kanálu najdete na hlavní stránce.

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS