Zpět      Tisk     Všechny články

Vyzkoušejte polské cyklobusy

1.9.2008 v 11:58

Hoteliéři, provozovatelé skiareálů, ale také developeři potvrdili rostoucí zájem polských turistů o Krkonoše. V příhraničních oblastech, například v Žacléři, zaujímají polští turisté výsadní postavení už několik let.

Po vstupu do Evropské unie a zejména otevřením schengenského prostoru atraktivita českých nejvyšších hor pro naše sousedy stoupla ještě významněji. Shodují se na tom nejrůznější subjekty podnikající v turistickém ruchu. Rostoucí poptávka se týká jak zimních, tak letních měsíců. Majetnější polští rekreanti v Krkonoších začínají investovat do tzv. druhého bydlení.

 

Podle Anny Gruszczyńske z České Centrály Ruchu Turystycznego-CzechTourism ve Varšavě, obliba České republiky u Poláků výrazně stoupá. Za 1. čtvrtletí 2007 k nám přijelo 52 954 Poláků, zatímco ve stejném období letošního roku to bylo 72 751 Poláků. Jedná se o nárůst 37 %
(zdroj: e-mail: info-pl@czechtourism.com, www.CzechTourism.com)

Na "invazi" Poláků v Krkonoších reaguje i Svazek Krkonoše. "Fakt je, že trend nastal a stále se prohlubuje. Polsko je blízký soused, má mnoho obyvatel a rostoucí životní úroveň," říká předseda Jan Sobotka. Společně s Němci a Nizozemci znamenají až polovinu veškeré turistické klientely v Krkonoších. Svazek za tím účelem spolupracuje s polským sdružením obcí Zwiazkem Gmin Karkonoskich. Spolupráce a propagace jde v tomto ohledu oběma směry.

Důkazem jsou Cyklobusy na polské straně Krkonoš.
Umožňují dojezd přímo na státní hranici a navazují na české autobusové spoje. Ve dvou linkách spojují Jelení Goru , Cieplice, Podguřin, Karpacz, Kowary, autobusy zajíždí až na hranici na Pomezní boudy. Druhá linka míří z Jelení Gory do Cieplic, Sobieszówa, Piechowic, do Sklářské Poreby a Jakuszyc nedaleko Harrachova.

mapka a jízdní řády
bližší informace získáte na: www.karkonosze.eu

 

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS