Zpět      Tisk     Všechny články

Mamut v nové podobě

7.7.2008 v 09:23

Harrachovský skokanský areál chce hostit mistrovství světa v letech na lyžích v roce 2014. Vše bude ale záležet na tom, zda se podaří můstky převést z akciové společnosti Sportovní areál Harrachov na jiné sdružení.


Areál mamutího i sousedního velkého můstku čeká generální rekonstrukce. „Chceme investovat do umělého osvětlení, zázemí pro pořadatele i závodníky,“ říká harrachovský starosta Tomáš Ploc. Potřebné peníze lze získat zřejmě jen z dotací. „Ty ale nelze žádat pro akciovou společnost,“ vysvětluje Ploc.

Vizualizace podoby skokanského můstku HS 142 a HS 205 (mamutí můstek) po plánované přestavbě pro světový šampionát


Současným většinovým vlastníkem ve Sportovním areálu Harrachov je s 54 procenty Český svaz tělesné výchovy (ČSTV). O převod majetku se chce město znovu pokusit příští rok na valné hromadě ČSTV. Kromě areálu můstků bude jednat také o běžeckých tratích.

V Harrachově již letos začne růst sedm stožárů, které na můstcích umožní večerní a noční skákání. „Máme na to patnáct milionů. To ale nestačí na kompletní osazení osvětlení nutné pro televizní přenos,“ říká starosta Harrachova.)


Na samotném mamutím můstku má vyrůst zázemí pro skokany, které bude v letní sezoně sloužit jako vyhlídka. V prostoru doskočiště zase chybí zázemí pro organizátory. Město bude usilovat i o běžecký areál, který také patří Sportovnímu areálu Harrachov. „Tady bychom chtěli vybudovat zasněžování a také osvětlení,“ dodal Ploc.

Na samotném mamutím můstku má vyrůst zázemí pro skokany, které bude v letní sezoně sloužit jako vyhlídka.

Kandidatura MS v letech na lyžích, která letos stála 4 miliony, čeká Harrachov v roce 2010 v Turecku.


[ dh ] zdroj: mfdnes.cz, skiflying-harrachov.com

 

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS