Zpět      Tisk     Všechny články

CYKLO-speciál: až na Labskou

20.6.2008 v 09:27

Cyklisté poprvé dojedou také na Labskou boudu

Obě nejznámější horské chaty na hřebenech Krkonoš budou o letošních prázdninách poprvé dostupné i na kole. Od začátku července budou moci turisté v sedle kola dojet až k Luční boudě a o čtrnáct dnů později se cyklistům otevře i asfaltová silnice ze Zlatého návrší k Labské boudě.
„Poté, co jsme se s majiteli Luční boudy dohodli na zkušebním cyklistickém provozu na silnici od Výrovky, jsme podobnou možnost navrhli i vlastníkům Labské boudy. Ti nyní přislíbili, že splní naši podmínku a vybudují přístřešek pro odstavení kol, takže od poloviny července budou smět cyklisté i k Labské,“ uvedla mluvčí Krkonošského národního parku Alena Machačová.

Labská bouda Cyklo

"Na Labské bude úschovna kol – když má někdo kolo za padesát tisíc a nemá ho kam uložit, táhne ho s sebou. Takto si dá občerstvení na Labské a půjde k prameni Labe pěšky." plánoval již v roce 2005 M. Radionov, který majitelům Labské zajišťuje management rekonstrukce a provozu.

Zatím musí cyklisté při cestě k Labské boudě a prameni Labe nechat kola u Vrbatovy boudy na Zlatém návrší a dál pokračovat pěšky. Od poloviny července budou moci jet i dalších dva a půl kilometru po horské silnici k Labské boudě v sedle kola.

Zbývající kilometr k prameni Labe však zůstane i nadále kvůli ochraně přírody vyhrazen pouze pěším turistům. „K prameni Labe už vede pouze chodník pro pěší a na něm by mísení pěších turistů s cyklisty nedělalo dobrotu. Lidé na kolech samozřejmě nebudou moci pokračovat ani dál na hlavní hřeben a od Labské boudy se budou muset vrátit stejnou cestou zpět,“ upozornila mluvčí parku.

zlate navrsi

Jezdci na kolech mířící od Chalupy Na Rozcestí k Luční boudě zatím musí u Výrovky zabočit doprava a kolem Richterových bud sjet do Pece pod Sněžkou.

Od prázdnin budou moci pokračovat dál rovně po asfaltové silnici k Památníku obětem hor a dál dolů až k Luční boudě. Podle stanovených pravidel se budou muset cyklisté i od Luční boudy vrátit stejnou cestou zpět k Výrovce. Pokud budou chtít pokračovat dál na hlavní hřeben či na polskou stranu hor, budou muset kolo vést, nebo jej ponechat v nové úschovně na Luční boudě.

www.labskabouda.cz

 

 

 

[ dh ] zdoj: mf dnes

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS