Zpět      Tisk     Všechny články

Ohlídají i Harrachov?

16.6.2008 v 11:37

Od Nového roku budou městští strážníci z Rokytnice nad Jizerou sloužit i v Harrachově. Rozšíření počtu strážníků a jejich působnosti připravuje Rokytnice nad Jizerou již zhruba tři čtvrtě roku.

Původní projekt počítal kromě Harrachova i se zapojením Jablonce nad Jizerou, Vysokého nad Jizerou a Pasek nad Jizerou. Zatímco Harrachov a Rokytnice společný projekt podpořily, ostatní zastupitelstva ke společné městské policii nakonec nepřistoupila.

Policie HarrachovPolicie - kontrola

Aby rokytničtí strážníci obsáhli obě lyžařská střediska, bude jejich počet rozšířen ze dvou na šest. „Určitě nám to pro Rokytnici přinese zlepšení o jednoho strážníka,“ vidí jasné plus rokytnický místostarosta Petr Kadavý. Ne všichni jsou myšlenkou společné městské policie nadšeni. Panují obavy, aby se strážníci před službou neskrývali za časovou clonou při přesunu z Rokytnice do Harrachova a naopak. „Jedna hlídka bude sloužit tady a druhá v Harrachově. Velitel bude společný a bude v Rokytnici,“ říká rokytnický starosta Petr Matyáš. Podle návrhu budou strážníci sloužit současně v Harrachově i v Rokytnici v nepravidelných hlídkách a mezi středisky se budou střídat. Denní služby budou osmi a dvanáctihodinové, noční pak bude od sedmi večer do půl čtvrté ráno pro obě města společná.

Kolik to bude stát?
Pět strážníků plus velitel by mělo ročně stát kolem 2,5 milionu korun ročně. Finančně by se na tom obě města měla podílet téměř shodně, Rokytničtí navrhují, aby Harrachov platil více za pohonné hmoty. Napůl půjdou také vybrané pokuty. Uskutečnění projektu ještě závisí na úspěchu dotace na technické vybavení, o kterou města požádala v programu Přeshraniční spolupráce policií v Euroregionu Nisa.

Fotogalerie
více fotografií najdete na stránkách fotogalerie

 

[ dh ] zdroj: mf dnes

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS