Zpět      Tisk     Všechny články

Zubačka - historie i současnost

2.6.2008 v 21:36

V Kořenově bylo slavnostně otevřeno Muzeum ozubnicové dráhy.

V prostorách železniční stanice se díky Železniční společnost Tanvald dozvíte mnoho zajímavého z historie zubačky i okolních tratí. Slavnostní akt proběhl v pátek třicátého května za přítomnosti představitelů mikroregionu Tanvaldsko a starostů z polské části hor. 

Na státní hranici
Na státní hranici
Odjezd z Harrachova
Hasiči Skicentrum

„Otevření muzea předcházela jízda historickým vlakem z tanvaldského nádraží až na státní hranici s Polskem, tento úsek se již nachází na doposud nečinné trati mezi Harrachovem a Sklářskou Porebou. Snad však již brzy po nezbytných rekonstrukčních pracích se dočkáme pravidelnějšího železničního provozu mezi oběma těmito horskými středisky“, sdělil harrachovský místostarosta Přemek Vodseďálek. Muzeum ozubnicové dráhy bude spravovat nezisková Železniční společnost Tanvald a návštěvníci tu naleznou řadu expozici z mnoha zajímavými fotografiemi i všelijaké dobové železničářské vybavení.

 

Den dětí se slavnostním otevřením Muzea ozubnicové dráhy pro veřejnost

Zvláštní vlaky s ozubnicovou lokomotivou a historickými motorovými vozy, hry pro děti, jízdy vláčku, otevření Muzea ozubnicové trati v budově kořenovského nádraží pro veřejnost - tak to vypadalo v sobotu odpoledne v prostorách kořenovského nádraží.


Fotografie z oslavy dne dětí v prostorách kořenovského
nádraží, který se konal hned druhý den.
Pohoda v Kořenově Děti na zubačce

 

[ dh ] foto: I. Zapletalík, foto a text M. Soukup

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS