Zpět      Tisk     Všechny články

Smutná zpráva z Kapského Města

30.5.2008 v 08:14

Harrachov prohrál souboj o pořadatelství mistrovství světa v letech na lyžích v roce 2012 s norským Vikersundem.

Rozhodli o tom včera delegáti kongresu Mezinárodní lyžařské federace (FIS) v Kapském Městě. Harrachov se ucházel o čtvrtý světový šampionát,dosud MS hostil v letech 1983, 1992 a 2002.

„Výsledek volby nás zklamal, ale prezentace Harrachova zde byla na vynikající úrovni a setkala se s pozitivními ohlasy. Vikersund však šampionát pořádal naposledy v roce 2000 a je tedy místem, které na přidělení mistrovství čeká nejdéle," domnívá se Tomáš Ploc, starosta Harrachova.

Myšlenku pořádat v Harrachově světový šampionát však město nevzdává. Bude kandidovat na mistrovství světa v roce 2014. „Nyní máme před sebou rozsáhlou modernizaci skokanského areálu, budeme budovat osvětlení můstků, novou ohřívárnu pro závodníky a také budovu organizačního zázemí na dojezdu můstků,“ říká Tomáš Ploc.

2008

Mistrovství světa v klasickém lyžování v roce 2013 bude hostit italské středisko Val di Fiemme, světový šampionát v alpském lyžování uvidí ve stejném roce rakouský Schladming. MS ve snowboardingu uspořádá za pět let kanadský Stoneham a šampionát ve freestylu bude v norském Vossu.

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS