Zpět      Tisk     Všechny články

Na horách je stále sníh

11.5.2008 v 12:47

Do Krkonoš vyrazili v nynějších slunečných dnech zejména cyklisté. Mohou využívat níže položené cyklotrasy, protože na hřebenech stále leží kolem 130 centimetrů sněhu. „Pěší turisté a případní běžkaři by stále měli mít při hřebenových túrách kvalitní vybavení,“ řekl náčelník krkonošské horské služby Adolf Klepš.

Cyklista Jizerky

Ze sněhové pokrývky na hřebenech nyní denně ubývá 10 až 15 centimetrů.Souvislá sněhová pokrývka na hřebenech by při stávajícím počasí měla vydržet ještě asi 14 dní, pak už budou přístupové cesty na hřebeny úplně bez sněhu.

Turisté, kteří se na hřebeny dostanou například lanovkami na Sněžku a Černou horu, by stále měli mít nejlépe zimní vybavení. „Minimálně by měli mít kvalitní nepromokavou obuv. Doporučujeme i náhradní oblečení, protože při změně počasí mohou teploty klesnout k nule,“ řekl horský vůdce.
Skalní běžkaři si ještě mohou zalyžovat například v okolí Labské či Luční boudy. S úbytkem sněhu na hřebenech ve čtvrtek kleslo v Krkonoších lavinové nebezpečí ze druhého na nejnižší první stupeň pětibodové škály.

 

JARNÍ KRKONOŠE. Přijeďte k nám prožít nezapomenutelné jaro. Obklopí Vás nádherná jarní krajina Krkonošských hor. více »

 


[ dh ] zdroj: mfdnes

 

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS