Zpět      Tisk     Všechny články

Čarodějnický den v Harrachově

2.5.2008 v 09:02

V poslední dubnový den nebylo těžké v našem městečku natrefit na mýty opředené čarovné bytosti – čarodějnice.

Svůj slet nejdříve měla tato kouzel znalá stvoření v místní mateřské škole Kamínek. Zdejší děti a jejích paní učitelky se totiž jako každý rok rozhodly převléci  do čarodějnických hábitů a masek. Denní řád školky tak zcela změnil svůj režim, třeba takové složení stravy:
ke svačině toust od čarodějnice s čajem z puškvorce
k obědu vývar z dračího zubu, hadí míchanice s mandragorou…

Kamínek

Mezi tím nechyběl ani nezbytný čarodějnický průvod po obci. Krátce předtím přijeli děti a paní učitelky pozdravit zástupci radnice v čele se starostou Tomášem Plocem a jeho zástupcem Přemkem Vodseďálkem.
„Pozvání do naší školky v tento den jsem přijal nesmírně rád, neboť čarodějnický den zde se stává pěknou tradicí a vím, že je to jedna z mnoha celoročních aktivit MŠ Kamínek. Překvapilo mě, jak do příprav na tyto zábavné akce jsou zapojeni i rodiče dětí. Zvláště výstavka vytvořených figur čarodějnic na mě osobně udělala velký dojem a bylo těžké vybrat tři nejlepší práce dětí a jejich rodičů.“ Tak popsal své zážitky z čarodějnického dne ve školce harrachovský starosta Tomáš Ploc.

Pálení čarodějnic


Skutečně hojná účast


Čarodějnické řádění v Harrachově vyvrcholilo tradičním táborákem pořádaným sborem dobrovolných hasičů. Pálení čarodějnic v lokalitě Sedmidomky přálo počasí a sešla se zde skutečně hojná návštěva z řad občanů a návštěvníků města. Veselice trvala přibližně do první ranní hodiny prvního máje.[ dh ] M.Soukup

 

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS