Zpět      Tisk     Všechny články

Líbáš jako bůh

28.4.2008 v 09:04

Jiří Bartoška s Kamilou Magálovou a Oldřich Kaiser s Evou Holubovou si zahrají dva páry v nové komedii Marie Poledňákové Líbáš jako bůh. Snímek se začal natáčet na Zátiší v Harrachově, premiéra se plánuje na únor příštího roku.     


Hlavní postavou příběhu je Helena Altmanová, profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu ve středních letech. Řeší nejen situace se studenty, ale soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželství syna Adama i pozdní vztahy babičky Alžběty.

Oldřich Kaiser v hotelu Centrum


Bartoška a Kaiser při natáčení


Pak se ale seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. "Začíná bouřlivý příběh vášně, rozchodů a návratů, v němž zamilované dvojici komplikují vztah plánovitě či neplánovaně jak partneři, tak další členové rodiny," říká o filmu mluvčí Uljana Donátová.

Sama Poledňáková příběh svého snímku charakterizuje jako karamboly lásky v každém věku. Helenu hraje slovenská divadelní herečka Kamila Magálová, lékaře ztvární Oldřich Kaiser. Jako Helenin bývalý manžel se představí Jiří Bartoška, ovdovělou sestru hraje Nela Boudová a syna Roman Vojtek; v dalších rolích uvidí diváci Marthu Issovou, Evu Holubovou a další.

Hudbu složil Petr Malásek, za kameru se postavil Martin Duba. Natáčení potrvá do května a do kin by se měl snímek dostat v únoru příštího roku.

Režisérka M. Poledňáková je autorkou snímků S tebou mě baví svět, Jak vytrhnout velrybě stoličku, Jak dostat tatínka do polepšovny nebo Jak se krotí krokodýli.

 

FOTO-žurnál Fotografie v této sekci byly bohužel zcenzurovány


[ dh ]

 

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS