Zpět      Tisk     Všechny články

Vyhlášení nejlepších sportovců

16.4.2008 v 08:29

Vyhlášení nejlepších sportovců Harrachova

Harrachov již zná jména svých nejlepších sportovců uplynulé roční sezony. Tím celkově nejúspěšnějším se stal skokan (letec) na lyžích Antonín Hájek, nejlepším trenérem pak biatlonista Milan Janoušek. Místem slavnostního vyhlášení byla zasedací a obřadní síň města, a to v úterý 15.dubna 2008. Za samosprávu města všem oceněným blahopřál starosta Tomáš Ploc.

Antonín HájekAntonín Hájek
Reprezentant ČR ve skoku na lyžích, student sportovního gymnázia v Jilemnici, závodník Dukly Liberec. Trenér Richard Schallert.
Tondovi se dařilo hlavně na mamutích můstcích. V Harrachově zlepšil místní rekord, který držel Kuba Jiroutek výkonem 205,5 metrů. Na MS v letech na lyžích v německém Oberstdorfu obsadil 20.místo a jeho sezona vyvrcholila při finále SP v Planici, kde nejdříve dolétl na značku 209,5 m a překonal český rekord Jakuba Jandy a další den v soutěži družstev dolétl na značku 219 m – tím vytvořil opět nový český rekord a pomohl družstvu k výbornému pátému místu.
Ve SP se umístil ve této sezoně na 12. místě a ziskem 44 obsadil celkové 44. místo.
Na MČR v Liberci získal stříbrnou medaili (1.Koudelka a 3. Vaculík).
Za vytvoření českého rekordu byl navržen za sportovce Harrachova 2007-2008.

Milan Janoušek
Dlouholetý reprezentační trenér čs. biatlonu. Začínal v Jiskře Harrachov jako sdruženář – na vojnu šel do Rudé hvězdy a začal se věnovat biatlonu. Po skončení aktivní činnosti se stal trenérem. Tuto práci vykonává již řadu let. Milan Janoušek
Jeho svěřenci Vítek, Dostál, Holubec, Moravec, Šlesinger a další získali řadu výborných umístění na ZOH, MS i ME. Ke sportu vychoval i své dcery.
Letos skončil jako hlavní trenér české reprezentace a za dlouholeté výborné výsledky svých svěřenců byl vyhlášen trenérem biatlonu světa za rok 2007.

Za celou tu dobu vždy propagoval Harrachov – děkujeme a blahopřejeme.

 

Dále pro kompletaci uvádíme jména všech dalších oceněných sportovců a trenérů

Daněk Lukáš – skok a severská kombinace, Háček Vítek – skok a severská kombinace, Tišer Kryštof – skok a severská kombinace, Kmochová Tereza – alpské lyžování, Zapadlová Hana – biatlon, Puskarčíková Anna – biatlon, Lelek Miroslav – biatlon, Řehořková Lucie – karate, Medek Vladimír – silový trojboj, Čermák Radek – skicross, Slavík Tomáš – severská kombinace, Kožíšek Dušan – běh na lyžích,

Trenéři: Jan Zapadlo – biatlon, Jan Vodseďálek – skok a severská kombinace, Kateřina Prokšová – alpské disciplíny.

Všem oceněným blahopřejeme a věříme že i za rok bude mít sportovní komise k výběru široký repertoár navržených jmen.


[ dh ] M. Soukup

Milan Janoušek je trenérem roku
Kouč českých biatlonistů Milan Janoušek získal cenu pro nejlepšího světového trenéra mužů za loňský rok 


Tonda je českým rekordmanem!!
Nový národní rekord předvedl Antonín Hájek závodě Světového poháru v letech na lyžích v Planici

 

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS