Zpět      Tisk     Všechny články

Pozvánka do divadla

26.3.2008 v 09:05

Výjimečné představení, na které jsme téměř rok čekali v pořadníku objednávek se uskuteční ve čtvrtek 22.05.2008. Představení v divadle Kalich začíná v 19.00. hodin, odjezd z Harrachova  v 10.00. hodin.
(příjezd do Prahy cca 12.30.hod., v Praze individuální program, odjezd po představení, návrat cca 24.00.hod).


V hlavní roli uvidíte Jaroslavu Kretschmerovou, která v této komedii předvádí naprosto neopakovatelný výkon. Dále uvidíte např. Naďu Konvalinkovou nebo Ladislava Potměšila.
JE ÚCHVATNÁ
Komedie Petera Quiltera "JE ÚCHVATNÁ" se odehrává v roce 1944 v New Yorku. Je to příběh skutečně žijící osoby, Florence Jenkinsové. Tato pozoruhodná, poněkud výstřední dáma byla přesvědčena, že vládne výjimečně krásným sopránem. Síle její představy a kouzlu její osobnosti nebylo možno vzdorovat a tak se stalo, že Florence s pomocí hrstky nejvěrnějších ( její životní partner St. Claire - neúspěšný anglický herec, džentlmen se slabostí pro dobré jídlo pití a humor, svérázná přítelkyně Dorothy, oddaný klavírista Mac Moon a španělská kuchařka María)uskuteční svůj sen. Přesto či možná právě proto, že její zpěv byl vskutku dost příšerný (jak dokazují dochované gramofonové nahrávky), stane se proslulou a svou zvláštní uměleckou kariéru zakončí nezapomenutelným koncertem v beznadějně vyprodané Carnegie Hall, zahrnuta potleskem, květinami a přízní publika. Hra o životní radosti,  o fantazii, o podivuhodné síle přátelství a citu,  o lidské noblese, toleranci, hravosti i bláznovství.

Režie se ujala Jana Kališová a velkou hereckou příležitost v hlavní postavě nachází Jaroslava Kretschmerová. Vedle ní se můžete těšit na Ladislava Potměšila, Jana Maxiána, Naďu Konvalinkovou, Lilian Malkinu a Danielu Bakerovou.

Bližší podrobnosti o představení najdete na www.kalich.cz

Celková cena zájezdu je Kč 500,-- ( z toho vstupné Kč 399,--)
Rezervace: Městský úřad Harrachov, Radka Bališová Zamlarová, tel. 481 52 81 33
KULTURNÍ PŘEHLED

Připravované akce na rok 2008

 

 

[ dh ]

 

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS