Zpět      Tisk     Všechny články

Návštěva ruské delegace

26.2.2008 v 09:33

Město Harrachov mělo tu čest hostit během prosluněného odpoledne soboty 23. února 2008 návštěvu delegace z Orenburské oblasti (Rusko), kterou organizoval Liberecký kraj.

Zmíněná delegace zavítala do našeho horského střediska v rámci několikadenní pracovní návštěvy Libereckého kraje. Před příjezdem do Harrachova strávila sobotní dopoledne v Novém Boru, jehož  partnerské město je Mědnogorsk, který se nachází v uvedené oblasti. V Harrachově ruští přátelé nejprve zavítali do sklárny a minipivovaru Novosad a syn, kde za si doprovodu majitele provozu Františka Novosada a harrachovského starosty Tomáše Ploce prohlédli výrobu a ochutnali tamní vyhlášené kvasnicové pivo, nevynechali též exkurzi do jedinečných pivních lázní.

Uvítání v Harrachově


Ochutnávka sladiny v pivovaru


„Po obědě v pivovarské restauraci jsem osobně orenburským představil něco málo z pozoruhodností našeho střediska, zavítali jsme, například ke sjezdovým tratím v Rýžovišti či do areálu skokanských můstků u Skicentra. Rozhodně musím říci, že Harrachov naše ruské hosty zaujal a věřím že jeho návštěvu budou dále doporučovat svým známým a partnerům,“ sdělil harrachovský starosta.

V čele ruské delegace stál Viktor Alexejič Docenko, náměstek předsedy Zákonodárného shromáždění Orenburské oblasti, návštěvu Harrachova si nenechal ujít i generální konzul Ruské federace v naší zemi Valery N. Shchetinin. Za hostitelský Liberecký kraj návštěvu provázel radní kraje Vít Příkaský.

Orenburská oblast

se nachází v jižní části Ruska poblíž pohoří Jižní Ural, které tvoří geografickou hranici mezi Evropou a Asií. Správně tato oblast náleží do Povolžského federálního okruhu. Počet  obyvatel oblasti přesahuje číslo dva miliony.

Orenburská Oblast je jedna z hlavních zemědělských oblastí v Rusku, neboť je klimaticky příznivá: vlhké jaro suché léto a vysoký počet slunečných dnů vytváří výborné podmínky pro pěstování náročné pšenice a žita, slunečnic, brambor, hrášku, fazolí, kukuřice, a tykví. Z Orenburské oblasti se vyváží: ropa a ropné produkty, zemní plyn a produkty zemním plynem obráběné, válcované železo a neželezné kovy, nikl, azbest, chromové sloučeniny,tvrzená měď, elektromotory, radiátory, produkty strojírenského průmyslu. en.wikipedia.org

 

[ dh ] M. Soukup

 

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS