aktualizováno" />


Zpět      Tisk     Všechny články

Permanentky pro místní?!

24.2.2008 v 20:27

Harrachov LanovkaHarrachovští obyvatelé si stěžují, že si nemohou zakoupit celosezonní permanentku na lyžování. Ta je k dispozici pouze lyžařským školám nebo členům lyžařských oddílů. Podle provozovatelů vleků není bydliště důvodem pro výjimky.

S bytem u pekárny také nemáte slevu

Provozovatelé sportovních areálů v Harrachově to ale vidí jinak: „Sezonní permanentku si nemůže koupit nikdo. Navíc je to poskytovaná služba jako jakákoliv jiná, proto nevidím důvod, proč by na ni měli mít právo. Když bydlíte u pekárny, také nemáte slevu na rohlíky. Nebo v místní hospodě vám také nedají slevu jen proto, že bydlíte tady,“ sdělil provozní náměstek Sportovního areálu Harrachov Vlastislav Fejkl.

Pokud tedy obyvatel Harrachova není členem žádného lyžařského oddílu nebo není z lyžařské školy, celosezonní permanentku si zakoupit nemůže. Maximální počet dnů, na které lze jízdenku zakoupit, je 12. „Celosezonní jízdenku si mohou zakoupit členové lyžařských oddílů. Ti ještě ale musí odpracovat brigádnické hodiny v areálu, například sběrem odpadků či kamenů" upřesnil harrachovský radní Oldřich Jakubec.

„Myslím si, že by Harrachovští měli mít možnost koupit si sezonní jízdenku na celou zimu, a to ještě se slevou. Co je ale nejhorší, že nemají žádnou výhodu ani děti. Především děti ze základní školy by měly mít možnost koupit si permanentku na celou zimu a ještě s minimálně 50% slevou,“ řekl Libor Soukup z Harrachova.
Vím, že místní na tento problém poukazují, ale bydliště v Harrachově opravdu není důvod pro slevu. To je jako by jsme chtěli dělat různé ceny pro Čechy, Němce a Holanďany,“ říká radní
Oldřich Jakubec.
„U dospělých nevidím bydliště jako důvod pro slevu, ale u dětí by nějaká být měla,“ vyjádřila svůj názor zastupitelka a jedna z mluvčích občanského sdružení pro udržení vyváženého rozvoje Harrachova
Jaroslava Vacková
.

 

Děti by měly mít právo na slevu

„Podle mě je důležité, aby se děti z Harrachova mohly naučit lyžovat za nízký peníz a ne, aby rodiče museli kupovat drahé permanentky. Děti by měly mít alespoň poloviční slevu. Dejme si ruku na srdce, šest až osm stovek za den lyžování je opravdu hodně,“ argumentuje obyvatel Harrachova Libor Soukup s tím, že například v Jablonci nad Jizerou mají lyžování místo dvou hodin tělocviku žáci místní základní školy za 30 korun. Pokud mají sedmé třídy lyžařský výcvik, zaplatí za tři hodiny 60 korun.

Výhodu pro děti místních základních škol ale nemají jen v Jablonci nad Jizerou. Podobné podmínky platí i v areálu Šachty ve Vysokém nad Jizerou a v areálu Kozinec u Jilemnice. Například v Rokytnici nad Jizerou sice místní děti žádné výhody nemají, ale zato si zde lze zakoupit jízdenku celosezonní. To lze ale i ve všech ostatních areálech. Harrachov je tak v Pojizeří vlastně jedinou výjimkou.

„V rámci výuky tělesné výchovy  mají žáci možnost  využívat naše dopravní zařízení mimo hlavní sezonu za symbolickou cenu. Po letošní sezóně  společně s vedením školy tuto novinku vyhodnotíme, naší snahou je lyžování harrachovským dětem co nejvíce zpřístupnit“ doplnil Vlastislav Fejkl.

         pro Váš názor je zde diskuze města

 

[ dh ] zdroj:denik.cz

 

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS