Zpět      Tisk     Všechny články

SP08 Harrachov: Odlétané 1 kolo

20.1.2008 v 20:13

Můstek byl i přes teploty nad nulou připravený na sto procent. Počasí ale bohužel neovlivníme,“ komentoval zrušení závodu pro Českou televizi šéf skokanského úseku svazu lyžařů Leoš Škoda.

Ranní jednokolový závod, který nahradil sobotní klání, proběhl bez větších problémů. Po poledni se ale podmínky na mamutu opět zhoršily. Už začátek závodu byl posunutý kvůli silnějšímu větru a hned v úvodu prvního kola přišlo další zdržení. Třetí v pořadí Lukáš Hlava byl odvolán z lavice a po chvíli čekání se spustil do stopy předskokan, jehož divoké manévry ve vzduchu ale jen potvrdily mínění jury závod ukončit.

Dopolední lety: vítěz Ahonen

ředitel závodu Josef Slavík

Jediným vítězem víkendových klání v Harrachově tak zůstal Fin Janne Ahonen, který si v neděli ráno zajistil první místo nejdelším skokem dne, jímž zaostal jen o půl metru za dvousetmetrovou hranicí.

Hlubokou lítost neskrýval po skokanském fiasku v Harrachově šéf jury a ředitel závodu Josef Slavík. "Je to smutné, že celou zimu je počasí slušné, pak přijdou lety a prší a fouká vítr. Jakoby nám někdo nepřál," krčil rameny. "Je to k naštvání, celá parta dřela, všichni jsou promáčení. Odměnou by jim byly závody. Naštěstí se odskákalo aspoň jedno kolo, ale to je malá náplast," litoval Slavík, s nímž se na organizaci závodů podílelo celkem asi šest stovek osob.

Kompletní výsledky dopoledního závodu

[ dh ] zdroj: sport.cz, skoky.net foto: harrachov.cz

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS