Zpět      Tisk     Všechny články

Světový pohár v letech na lyžích

8.1.2008 v 14:08

Světový pohár v letech na lyžích se vrací do Harrachova. Mamutí můstek v Harrachově přivítá kompletní světovou skokanskou elitu. Po šestileté přestávce se zde 19. – 20. ledna uskuteční FIS Světový pohár v letech na lyžích a diváci se tak mohou opět těšit na lety za hranici 200 metrů.

Do Harrachova míří výpravy z dvanácti států, chybět nebude ani vedoucí závodník seriálu Světového poháru Rakušan Thomas Morgenstern nebo držitel rekordu harrachovského můstku Matti Hautamaeki z Finska.  Překonat rekord můstku, který má hodnotu 214,5 metru, se ale budou snažit také skokané z Německa, Norska, Švýcarska či Polska.

„Můstek je nyní kompletně zasněžen technickým sněhem, a v těchto dnech probíhá jeho hrubá úprava. Od úterka začneme navážet nájezd a v sobotu bychom chtěli zahájit finální úpravu tak, aby předskokané mohli připravený můstek poprvé vyzkoušet v úterý 15. ledna,“ popisuje průběh příprav Stanislav Slavík, místopředseda organizačního výboru. 

Diváci se mohou těšit nejenom na špičkové sportovní výkony, ale i na doprovodná hudební vystoupení. V Harrachově zazpívá například Ewa Farna, skupiny Špejbl´s Helprs, Hitfakers či Beatles Revival.

Příprava skokanského můstku

Přijede světová skokanská elita

Světový pohár bude v Harrachově zahájen ve čtvrtek 17. ledna prvním oficiálním tréninkem. V pátek se pak uskuteční trénink a kvalifikace do závodu, a samotné závody Světového poháru odstartují v sobotu i v neděli ve 12. 15. Za vstupenku na jeden den závodu zaplatí dospělí 400,- korun, děti do 120 cm mají vstup zdarma. Vstupné na páteční trénink je 100, - Kč. 
Pořadatel: www.skiflying-harrachov.cz

 

DALŠÍ DŮLEŽITÉ INFORMACE
HARRACHOV 2008 Propozice

Kontakt
pro bližší informace:

Lenka Vrátná
vratna.lenka@seznam.cz

VSTUPNÉ:

18.1.08 100,-Kč

19.1.08 400,-Kč

20.1.08 400,-Kč
Děti do 120 cm výšky mají vstup zdarma.

   více informací »

 

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS