Zpět      Tisk     Všechny články

Milan Janoušek je trenérem roku

7.1.2008 v 09:04

Dlouholetý kouč českých biatlonistů Milan Janoušek získal cenu pro nejlepšího světového trenéra mužů za loňský rok. Trofej, jejichž majitelé byli v sobotu večer popáté vyhlášeni v rámci Světového poháru v německém Oberhofu, převzal jako druhý Čech po Zdeňku Kašperovi. Ten ji obdržel loni za celoživotní přínos.

V anketě Biathlon Award rozhodují trenéři reprezentačních týmů o vítězích v kategorii sportovců, trenérů, funkcionářů i novinářů. Ženským koučem roku se stal Němec Klaus Siebert, který je podepsán pod úspěchy Číňanek. Křišťálovou sošku pro nejlepší biatlonisty převzaly domácí hvězdy Michael Greis a Magdalena Neunerová.

Rodák z Harrachova Janoušek se na jaře na vlastní žádost vzdal po 12 letech role hlavního trenéra a u reprezentačního týmu působí jako asistent. "Už jsem se cítil příliš unaven tlakem, který je na hlavního kouče veden, a navíc jsem si uvědomoval, že tým potřebuje nový impulz," vysvětlil tehdy své rozhodnutí.

Biathlon Award

 Milan Janoušek

Pod jeho vedením vyhrála Jiřina Adamíčková v roce 1990 celkové hodnocení Světového poháru, o pět let později nastoupil k týmu mužů. Pod jeho rukama vyrostli tři medailisté z mistrovství světa - Zdeněk Vítek (bronz 2003), Roman Dostál (zlato 2005) a Michal Šlesingr (stříbro a bronz 2007) a v sezóně 2000/01 vybojovali Janouškovi svěřenci první a zatím jediné prvenství v závodě štafet SP.

 

[ dh ] zdroj: sport.cz, foto: biathlon-online.de

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS