Zpět      Tisk     Všechny články

Krátké depeše

24.11.2007 v 11:16

Se sněžením vzrostl zájem o pobyty v horách [Harrachov]
Sněžení a dobré lyžařské podmínky v krkonošských zimních střediscích výrazně zvýšily zájem o vánoční, silvestrovské i víkendové pobyty. Po loňském zklamání klienti vyčkávali, jaká bude zima, v posledních dnech ale díky počasí objednávek rychle přibývá a hotely se plní,“ řekl jednatel společnosti Jaroslav Svoboda.

Zima Harrachov

"Velký bratr" v Desné [Desná]
Další tři pevné kamery, které budou sledovat silnice a parkoviště, přibyly v těchto dnech v jizerskohorských střediscích Desná a Kořenov na Jablonecku. Navíc je k dispozici také mobilní kamera, kterou budou moci policisté umisťovat tam, kde to bude potřeba, například při větších sportovních či společenských akcích. Rozšíření kamerového systému stálo přes milion korun, Ministerstvo vnitra poskytlo z programu prevence kriminality 819 000 korun, řekl starosta Desné Marek Pieter.

Smržovka chce příští rok na dva měsíce zavřít průjezd městem [Smržovka]
Městský úřad ve Smržovce na Jablonecku chce v příštím roce na dva měsíce uzavřít průjezd městem, které leží na frekventované silnici I/14 z Jablonce na Tanvald a Harrachov. Důvodem je dokončení rekonstrukce kanalizace, kterou letos v červenci zahájila Severočeská vodárenská společnost. Pomalý postup prací v letošním roce ukázal, že není možné dělat rekonstrukci za provozu, pokud město chce, aby skončila co nejdříve, řekl starosta Marek Hotovec.

Jak se kde žije v Libereckém kraji [Harrachov]
Statistici hodnotili jednotlivé obce v několika oblastech zkoumání podle velkého množství ukazatelů.
Podle ekonomických ukazatelů je na tom Harrachov druhý nejlepší za Tunovem.
V této kategorii statistici sledují, jak se v dané oblasti rozvíjejí nové obory, jaké jsou možnosti rozvoje turistického ruchu a rovněž třeba jak široká je nabídka pracovního
uplatnění. Pořadí: Turnov, Harrachov, Karlovice, Sosnová, Přepeře

Harrachov KSN Cup 2007 [Harrachov]
Přihlašujte se na mistrovství ČR novinářů v lyžování!!! Přihlášky na nultý "zkušební" ročník mistrovství České republiky novinářů v lyžování - Harrachov KSN Cup 2007 - jsou otevřeny!!! Závody v obřím slalomu se budou konat ve čtvrtek 13. prosince na červené sjezdovce z Čertovy hory.
Bližší informace na www.ksn.cz.


Vánoce ve sklárně [Harrachov]
Rodinný pivovar a sklárna Novosad v Harrachově připravuje pro kolektivy originální vánoční program. „Při příjezdu účastníků se budou podávat na nádvoří pečené kaštany, staročeský punč, nebude chybět prodej kaprů, hrát bude vánoční hudba," přiblížil program František Novosad.
Součástí programu bude exkurze do historické sklárny a brusírny, založené v roce 1795. Zájemci si budou moci vyzkoušet ruční výrobu skla. Na hosty pak bude čekat na sklárnu volně navazující pivovar s vlastní stylovou restaurací pro 200 osob. Nebude chybět ukázka vaření piva s ochutnávkou adventní sladiny a variací horkých míchaných nápojů, domácí výtečné pivovarské speciality a kvasnicové pivo vytváří neopakovatelné gurmánské zážitky.„Astrolog bude na místě předvídat budoucnost, karikaturista zachytí jednotlivé tváře, kouzelník pobaví hosty magickými triky, zahraje hudba k tanci i poslechu," dodává majitel sklárny František Novosad.
Na programu vánočního programu je připraveno také tradiční lití olova, pouštění svíček a pečení vánočky.

Polákům chybí na přeshraniční silnici 12 milionů eur [Harrachov]
Výstavbu silnice, jež má vést přes území tří států provází na polské straně další komplikace. Polákům totiž chybí zhruba dvanáct miliónů eur nutných k tomu, aby se začalo stavět. Hrozí tak další zpoždění prací. Poláci zatím nechtějí, aby stavbu doplatily sousední státy. Snaží se získat prostředky ze státního rozpočtu nebo z evropských fondů. "Pro Polsko ale není silnice prioritou, a dokud nebudou mít peníze, stavět nezačnou," řekla krajská vedoucí odboru dopravy Stanislava Jakešová. Německá a česká strana už přitom před třemi lety na stavbu poskytly 13,5 milionu eur.
Pro příhraniční oblast všech tří států je projekt klíčový, neboť je nutnou podmínkou dalšího rozvoje regionu. "Chybí nám kvalitní přeshraniční spojení, které by mohly využívat kamiony, to odrazuje investory," řekl již dříve starosta Hrádku nad Nisou Martin Půta. Podniky z Hrádku musí podle něj při vývozu do Německa používat téměř 80 kilometrů vzdálený přechod v Rumburku na Děčínsku. Nebo zboží posílají v menších vozech, protože přes hraniční přechod v Hrádku nad Nisou velké kamiony projet nemohou. To by se mělo změnit právě s dostavbou nové silnice a hraničního mostu na polské straně.

Nové vlaky na náročnou trať do Krkonoš nestačí [Liberec - Tanvald - Harrachov]
Vlaky Regionova, které České dráhy chtěly nasadit v Krkonoších, ve strmých tratích neobstály. Nové vlakové soupravy Regionova, které chtějí České dráhy (ČD) s novým jízdním řádem od 9. prosince nasadit na frekventovanou trasu z Liberce do Tanvaldu a Harrachova, na strmou trať do Krkonoš v zimě nestačí. Ukázaly to zkušební jízdy, které firma provedla v minulém týdnu. S přibývajícím sněhem potíže soupravy rostly a do cíle ji musela dotlačit další lokomotiva, řekl Petr Prokeš, ředitel společnosti Korid LK, která je koordinátorem veřejné dopravy v Libereckém kraji.
Provoz zubačky opět reálný


Valná hromada PUVRH [Harrachov]
Zveme Vás na 6.valnou hromadu sdružení občanů „PRO UDRŽENÍ VYVÁŽENÉHO ROZVOJE HARRACHOVA", která se uskuteční v úterý 4.12.2007 od 18:00 v restauraci Pensionu 7 v centru Harrachova.
Program:
1. Zpráva o činnosti sdružení v uplynulém období.
2. Informace o nově vznikajícím územním plánu Harrachova.
3. Problematika stavební uzávěry v Harrachově.
4. Informace o výstavbě nových apartmánových domů.
5. Různé.
6. Diskuse.

Všichni členové a příznivci jsou srdečně zváni. Občerstvení zajištěno.
www.SOS-HARRACHOV.eu 

Stavba Harrachov

Co tu bylo před námi a co tu zanecháme my? [Jilemnice]
Beseda o vztahu ke kulturnímu dědictví a jeho zachování pro další generace
čtvrtek 29. listopadu v 18.30 hod. SD Jilm Jilemnice - klub Betanie v Jilemnici
host doc. Petr Siegl,
restaurátor, vedoucí ateliéru restaurování výtvarných děl sochařských na pražské Akademii výtvarných umění
Vstupné dobrovolné

 

Zdroje: denik.cz, CTK

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS