Zpět      Tisk     Všechny články

Krátké depeše

31.10.2007 v 08:41

Lyžaři se mohou v Harrachově těšit na nové běžecké okruhy [Harrachov]
Nový lyžařský okruh vznikne v Harrachově díky rozšíření cest na Kamlu. Díky tomu bude možné v zimě cestu upravovat strojově rolbou. Další zimní novinkou je rozšíření mostu u Rybárny. Milovníci zimních sportů tak získají zajímavé propojení na stávající lyžařské trasy.

U Vosecké boudy

Harrachov – sázka na jistotu [Harrachov]
Na stránkách Atlasu.cz věnovaným cestování a zimní dovolené vyšel dne 26.10. moc příjemný článek o našem městě.
"Starý dobrý Harrachov je známou oblastí, do které směřují lyžaři z celé republiky, ale i ze zahraničí. Takže pokud sem vyrazíte i vy, rozhodně neprohloupíte." A článek končí "...máte rádi noční lyžování, zimní paragliding, U-rampu,...? V Harrachově budete uspokojeni vrchovatě. Celý článek ZDE.

 

Jak to bude letos ze solením silnic? [Harrachov]
Na první pohled by se mohlo zdát, že solení silnic v zimě nic nezpůsobuje, ale při podrobnějším pohledu do trávy na nevábných okrajích vozovek důsledky objevíme. Nenápadné porosty nízké trávy nejsou nic jiného než zblochanec oddálený (Puccinellia distans), který se původně ve střední Evropě vyskytoval pouze na slaniscích. Na rozdíl od jiných slanomilných druhů však uvítal slanou půdu kolem silnic a začal se šířit.
Solit, či nesolit
Jaké jsou názory zainteresovaných lidí na chemický posyp v Krkonošském národním parku 5.10.2004
Stále stejná písnička
Silničáři zřejmě opět prosolí i Harrachovsko
26.9.2005

Kultura v Desné [Desná v Jiz.h]
Rádi bychov Vás pozvali na vernisáž výstavy tvorby Zdeňka Joukla (fotografie,verše, aforismy,společenské projekty, pohádky atd.) nazvané „JÁRA CIMRMAN V JIZERSKÝCH HORÁCH“, která se bude konat ve čtvrtek 1. 11. od 17.00 hodin v Riedlově vile v Desné. Výstava potrvá od 1. do 29. listopadu 2007. Program KS Riedlova vila Desná na měsíc listopad 2007

Harrachov: Ohňostroje zůstanou [Harrachov]
Ohňostroje z národního parku nezmizí. Takový ortel padl na jednání mezi komisí životního prostředí a cestovního ruchu v Harrachově. Ohňostrojům stop

Muzeum ozubnicové trati Tanvald - Kořenov – Harrachov [Kořenov]
Železniční společnost Tanvald, o.p.s. se rozhodla zřídit Muzeum ozubnicové trati Tanvald - Kořenov – Harrachov v Kořenově. Muzeum bude umístěno v prostorách železniční stanice Kořenov, kde si za tímto účelem pronajala několik místností od Správy železniční dopravní cesty, státní organizace. Ozubnicová dráha Tanvald – Kořenov – Harrachov je nejstrmější železnicí v ČR a její provoz byl zahájen v roce 1902. V roce 1992 byla prohlášena Ministerstvem kultury ČR za kulturní památku. 105. let ozubnicové tratě Tanvald - Kořenov - Harrachov ..

Spory poškozují rozvoj obcí [Sadová - Nechanicko]
Neuzavřené pokusy potomka šlechtického rodu Harrachů domoci se soudními spory navrácení rozsáhlého majetku poškozují rozvoj obcí, v jejichž katastru se jím požadované pozemky nacházejí.V Sadové například brzdí chystanou výstavbu 40 rodinných domků, na niž nelze získat stavební povolení, jež je probíhajícím soudním sporem blokováno. Důvodem zamítnutí jeho žaloby přitom byla nesporná oprávněnost konfiskace rodového majetku Harrachů na základě Benešových dekretů.

Uzavírka Bozkovských jeskyní [Bozkov]
Od 15. listopadu do 26. prosince budou uzavřeny Bozkovské dolomitové jeskyně z důvodu provádění rozsáhlých oprav
Bozkovské dolomitové jeskyně leží na severním svahu obce Bozkov vzdálené několik málo kilometrů od Harrachova...

Zdroje: Časopis Krkonoše - Jizerské hory, Atlas.cz, Denik.cz

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS