Zpět      Tisk     Všechny články

Zimobus vyjede 26.12

25.10.2007 v 09:36

Je definitivně kladně rozhodnuto. Nový projekt Krkonoš – svazku měst a obcí na podporu lepší dopravní obslužnosti místních obyvatel i návštěvníků turistického regionu nejvyšších českých hor je připraven.

První zimobus vyjede 26. 12. 2007. Poslední jízdou ukončí zimní sezonu o Velikonocích 2008. Krkonoše bude křižovat celkem 13 týdnů a to každou středu a neděli. Projekt podpořili radní pro dopravu Mgr.Vladimír Richter z Libereckého a Petr Kuřík z Královéhradeckého kraje. Aktuálně byly zimobusy zařazeny do dopravní obslužnosti obou krajů.

Zima 2007

Podle Mirky Chaloupské, koordinátorky projektu ze Svazku Krkonoše je letošní první rok zkušební. „Podle zájmu budeme tento druh dopravy ladit k dokonalosti v příští zimní sezóně.“
Dále uvedla: „V roce 2000 byl v české části Krkonoš zahájen projekt „Krkonoše – lyžařský běžecký ráj“. Nabízí po celou zimní sezónu v horské i podhorské části Krkonoš upravované turistické lyžařské trasy. V zimní sezóně 2006/2007 propojovalo Krkonoše a podkrkonoší okolo 500 km vyznačených běžeckých cest. Podle kvalifikovaného odhadu se dá předpokládat, že tyto stopy v zimní sezóně 2006/2007 využilo kolem jednoho milionu z cca 3 milionů návštěvníků zimních Krkonoš. Proto je účelné projekt doplnit vhodně vedenými pravidelnými veřejnými autobusovými spoji.
Ty páteřní linkou propojí Krkonoše z jejich východní části na západ a opačně. Na páteřní linku budou navazovat místní spoje. Tento systém spojí jednotlivé oblasti  a umožní lyžařům projet na lyžích Krkonoše tak, jak nebylo dosud bez veřejné dopravy možné s návratem zpět do výchozího místa.“

Projekt Krkonošských zimních turistických autobusů nemá charakter tradičních skibusů. Je třeba upozornit, že do běžných skibusů, na které jsou lyžaři zvyklí ve většině krkonošských středisek, mohou nastupovat v lyžařských sjezdových botách. V zimobusech, určených převážně pro běžkaře, není vstup v „přezkáčích“ dovolen. Výše jízdného se neliší od běžného ceníku, s příplatkem za lyže, či další zavazadlo.
Ceník bude vyvěšen v autobuse.

JÍZDNÍ ŘÁD

 

[ dh ]

Dvakrát týdně v zimobusu - 18.10. 2007

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS