Zpět      Tisk     Všechny články

Krátké depeše

1.10.2007 v 07:57

Harrachov a Paseky mají zájem o spojení s rokytnickou policií [Harrachov]
Jablonec a Vysoké nad Jizerou odstoupily od původního záměru spojit se s městskou policií v Rokytnicí nad Jizerou, která by dohlížela nad veřejným pořádkem v dalších pěti městech a obcích.
Navzdory tomu, že dvě města odstoupila, jednání dále probíhají. Zájem o posílení bezpečnosti má stále Harrachov a Paseky nad Jizerou. Zmenšení počtu zájemců ale znamená zvýšení nákladů na provoz policie. Podle původních plánů měli dva strážníci sloužit v Rokytnici a v Harrachově. Další dva měli sloužit pro obvod zbylých měst a obcí. „My máme stále zájem o spolupráci. Teď záleží na tom, jak dopadnou jednání s Pasekami a Harrachovem,“ uvedl místostarosta Rokytnice nad Jizerou Petr Kadavý.

V Harrachově vznikne školící středisko s wellness centrem [Harrachov]
Školící středisko s 11 kancelářemi, 14 pokoji, wellness centrem a 21 garážovými stáními bude postaveno v Harrachově.
Záměr prošel i z hlediska možných rizik na životní prostředí. Správa Krkonošského národního parku vyloučila možnost, že by stavba mohla mít významný vliv na životní prostředí a na soustavě území Natura 2000.

Harrachovská Dukla se rozšíří o tělocvičnu a posilovnu [Harrachov]
Nová tělocvična a posilovna vyroste v areálu harrachovského hotelu Dukla. Armádní sportovní centrum chce objekt rozšířit také o více parkovacích míst. Z navržené tělocvičny by měli návštěvníci přístup do skladu na sportovní náčiní a do prostor bowlingu se dvěma zkrácenými dráhami se zázemím, který by měl být umístěný v severozápadní části přístavby tělocvičny. Před tělocvičnou je navrženo pět nových parkovacích státní.

Investice Sportovního areálu [Harrachov]
Lyžařská centra v Jizerských horách a západní části Krkonoš minulou zimu kvůli špatným sněhovým podmínkám moc nevydělala, a proto v letošním roce investují jen minimálně. Sportovní areál v Harrachově dal do zlepšení areálu zhruba dva miliony korun. „Asi na 600 metrech jsme rozšířili zasněžování na nejfrekventovanějším svahu - osvětlené sjezdovce červená II,“ řekl Vlastislav Fejkl z harrachovského Sportovního areálu.

NOVÉ KNIHY

JAN ŠTURSA: KVĚTY KRKONOŠ [Krkonoše]
Kniha mapuje květy Krkonoš. Ačkoliv Krkonoše nepatří mezi nejvyšší ani největší evropská pohoří, svým věhlasem ostatní pohoří převyšují. Naleznete zde mnohé zajímavosti a fakta o květeně Krkonoš, projdete si hory od úpatí až po vrcholky a poznáte, že na každém kroku najdete mnohé vzácné rostliny.

Krajina Krkonoš v proměně století [Krkonoše]
Výpravná obrazová publikace vyšla 1. září 2007, obsahuje 274 fotografií, z toho 132 dobových snímků a k nim ze stejného místa pořízených srovnávacích současných fotografií fotografa Ctibora Košťála. Doprovodný text v českém a zároveň v německém jazyce představuje v deseti kapitolách základní prvky krkonošské krajiny. Hlavní pozornost autor věnuje proměně kulturní krajiny, text je často kritický a velmi konkrétní, viz ukázky.
Doporučená cena je 495 Kč. Informační centrum Veselý výlet v Temném Dole vám knihu zašle v České republice i na dobírku, k ceně bude přičteno poštovné a balné ve výši 100 Kč.

ZAJÍMAVOST

Parta bláznů skáče Mumlavský vodopád......

Mumlava CZ DRC 15. prosince 2006
Nápad sjet si Mumlavský vodopád vznikl zcela nenadále,
když jsme byli na jaře tohoto roku pádlovat v Krkonoších 

[ dh ] zdroje: denik.cz, youtube.com

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS