Zpět      Tisk     Všechny články

Krátké depeše

7.9.2007 v 09:30

26 x v „zimobusu“ [Krkonoše]
Na příští zimní sezonu Svazek Krkonoše připravuje projekt „zimobusů“- speciálních autobusů určených pro přepravu běžkařů. Umožní tak poznání pravidelně strojově upravovaných běžeckých tratí „Krkonošský lyžařský běžecký ráj“ v celé jeho šíři. „Jestliže chtěl běžkař absolvovat celodenní výlet na lyžích a v podvečer se vrátit zpět do místa svého ubytování, nemohl tak doposud učinit. Zimobusy, nikoliv skibusy, mu to umožní,“ představila projekt M. Chaloupská s tím, že Svazek Krkonoše počítá pro nadcházející zimní sezonu prozatím s omezeným, respektive zkušebním dvoudenním provozem.

Poslední cesta na borůvky - 25.srpen [Harrachov]
V úterý 4. září v dopoledních hodinách byla Horská služba ČR v Harrachově vyzvána Cizineckou policií ČR ke společné pátrací akci po pohřešovaném občanovi Polské republiky, který se vydal do Krkonoš na českou stranu za účelem sběru borůvek. Poté co se muž od předešlého dne nevrátil domů, nahlásila dcera pohřešovaní na Policii ČR.
"Pátrací skupina složená z členů horské služby, policie a policejního psovoda se psem pátrala po pohřešovaném v oblasti Kládové cesty na úbočí Plešivce, kde pohřešovaný v minulosti již sběr borůvek prováděl,“ uvedl Pavel Jirsa z krkonošské záchranné služby. V této lokalitě byl také polský občan nalezen, bohužel již mrtev a předán policii a lékařce k ohledání. Poté byl muž transportován do Harrachova. Příčina smrti je předmětem šetření.


Do cenných oblastí Krkonošského národního
parku stále míří polští sběrači borůvek.
foceno 5.8 2007

Běžkaři mají blíž do Polska [Krkonoše]
Volný pohyb mezi oběma hranicemi Krkonoš budou mít běžkaři od prvního ledna příštího roku. Díky vstupu do schengenského prostoru totiž zmizí komplikace na hraničních přechodech a lyžaři se nadruhoustranuhordostanou i mimo oficiální přechod.

Vehicle Ride Garden Jibbing vol. 2 [Harrachov]
Po velmi úspěšném prvním ročníku letní snowboardové session v Harrachově se letos uskutečnil další díl. Pozměnil se guestlist a předělala samotná zahrádka. interview s pořadatelem Honzou Dolejším si můžete přčečíst ZDE

Park pro malé i velké opičáky [Harrachov]
"MonkeyPark Harrachov“ je ideální zážitkový doplněk k přilehlé bobové dráze Harrachov a je určen nejširší veřejnosti včetně dětí od 140 centimetrů výšky. Je projektován a koncipován tak, aby ho mohl absolvovat i absolutně netrénovaný turista nebo dítě od dané výšky. Atraktivita "MonkeyParku“ spočívá v postupném zdolávání překážek zavěšených na lanech mezi stromy ve výšce 3 až 7 metrů v profesionálním závěsu s popruhy. Na stromech jsou připevněny mezi jednotlivými překážkami speciální "základny“, na nichž si návštěvník jednak odpočine a také se přesune po překonání jedné překážky na druhou.

Oprava mostu již začala [Harrachov]
Most u harrachovského Sporthotelu na Rýžovišti je od pondělí 3. září na šest týdnů zcela uzavřen. Most čeká kompletní rekonstrukce. Radnice odhaduje, že opravy potrvají zhruba šest týdnů. Obyvatelé a návštěvníci Harrachova proto mohou jako náhradní trasu pro přístup a příjezd na komunikaci směrem na Studenov použít stávající dřevěný most z podvalů.

20. ročník pochodu a cyklojízdy - Sobota 08.09. [Jilemnice]
Po stopách řídícího učitele Jana Buchara - pěší i cykloturistická akce KČT
Start a cíl: Autoklub Krakonoš Jilemnice od 6:30 do 10:00 hod.
Trasy pro pěší: 5, 15, 25 a 50 km (5-25 km sjízdné i pro cyklo)
Trasy pro cyklisty: 25 km okolím Jilemnice a 60 km
Občerstvení: bohatá nabídka u startu a v cíli

 

Tanvaldské slavnosti 2007 - 8. 9. 2007 - 9. 9. 2007 [Tanvald]
Každoroční slavnost na počest mikroregionálního města Tanvald. Součástí slavností je nejen pouť, ale i trh se stánky, pivní stan a samozřejmostí je i kulturní program pro všechny generace.
www.tanvald.cz

 

Železný Brod - skleněné městečko - 15.09.2007 [Železný Brod]
Slavnost sklářského řemesla v Železném Brodě na Malém náměstí a nejen tam ..."Z ouřadu purkmistrovského staroslavného města Železného Brodu se všem domácím i cizím milovníkům českého skla, na vědomost dává, že se v našem městě koná slavnost sklářská."
Program


Jana Kasalová st. - V LABYRINTU - 14. 9. 2007 [Semily]
Muzeum a Pojizerská galerie Semily
Kresba, malba, grafika
Vernisáž v pátek 14. 9. 2007 od 17 hodin, promluví Antonín Langhamer, vystoupí žáci dechového odd. ZUŠ Železný Brod.
Výstava je přístupná do 21. 10. 2007 denně kromě pondělí od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin.

 

Bílé vrcholky hor [Krkonoše]
První sníh napadl na vrcholcích nejvyšších českých hor Krkonoš. Dopoledne tu chumelilo, takže byl na zemi chvíli bílý poprašek. Nyní už vysvitlo slunce a sníh roztál,“ informoval záchranář krkonošské horské služby z Luční boudy.To, že na Luční boudě sněží již na počátku září, prý není až tak výjimečné. „Před pár lety podobně zachumelilo už v červnu,“ poznamenal záchranář. Nepadalo však jen na Luční boudě, ale také v dalších částech Krkonoš a na i jiných českých horách.

A jaká bude letošní zima?
Pokud se vyplní zkušenosti záchranářů horské služby, bude dlouhá a začne již
v říjnu, kdy napadnou první závěje, co vydrží několik měsíců.


 

[dh] Zdroje: katastrofy.com, mfdnes, horydoly.cz, I.Zapletalík

 

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS