Zpět      Tisk     Všechny články

Krátké depeše

21.6.2007 v 14:41

Na kole od pramene řeky Jizery až do hlavního města. [Krkonoše]

To je plánovaná trasa cyklostezky Jizera. Sdružení Český ráj připravuje projekt už čtyři roky. Cyklotrasa má být českou obdobou známé rakouské stezky podél Dunaje. Stavební práce v prvním úseku mají začít do dvou let, celou cyklostezku od pramene Jizery až do Středních Čech pak chce sdružení Český ráj zprovoznit nejpozději v roce 2013.

 

Noviny pro turisty [Krkonoše]

Další číslo turistických novin Krkonošská sezona,
s podtitulem „Krkonoše od jara do podzimu jsou vaše“ je na pultech informačních center. Vyšly na čtyřiadvaceti stranách, v nákladu 70 tisíc výtisků. Čtenáři získají řadu informací, tipy na pěší a cykloturistické výlety, kontakty na krkonošská informační centra, muzea a expozice.

Nechybí gastronomická pozvánka ke stolu, informace o krkonošských pivovarech s recepty na dobrůtky z tohoto moku, sportovní a kulturní akce pod titulem „Kdy a kam“. Jak pokračuje projekt výstavby lanovky na Sněžku, kde se dá v zimě dobře lyžovat a co dělat, když už lyžovat nechceme? I to noviny napoví.

Propojení s Rokytnicí [Harrachov]
Po dlouhých jednáních ochranáři Krkonoš navrhli možnost, jak spojit lanovkou Rokytnici nad Jizerou a Harrachov. Trasa by obešla vzácnou botanickou lokalitu na Janově skále a neuškodila přírodě. Vedle lanovky by vedly dvě sjezdovky.
Více se dozvíte v připravovaném článku.

 

Krkonošský Bike-Festival [Vrchlabí]

Ve dnech 22.– 24. června 2007 se koná ve Vrchlabí první Krkonošský Bike-Festival. Slavnostně tak bude otevřena “Bike-Aréna Krkonoše”. Součástí festivalu budou cyklistické i pěší trasy Krakonošovy stovky, výlety s průvodcem, cyklomaraton, cyklozávody do vrchu, různé cyklohrátky a exhibice, těstovinová párty, živá muzika, trhy s cyklistickým vybavením. To vše nejen pro pány. Speciální program bude věnován dětem. Přijeďte s námi oslavit cyklistický svátek „Bike-Festival“.
Užijte si krásný víkend na kolech v Krkonoších - závodění, výlety s průvodcem a různé cyklohrátky
Více informací na internetu: www.bikearena.ergis.cz

Divadelní festival v Chatě Borůvka [Velká Úpa ]

Jistě zajímavý celodenní program je připraven na 4. ročník Divadelního léta v Chatě Borůvka ve Velké Úpě. Zajeďte, uvidíte sami.
Sobota 23.6 Plakát ZDE

 

Harrachov je nejbohatší město v kraji [Liberec]

Téměř třetina obyvatel kraje, to je více než 120 tisíc lidí, žije v hospodářsky chudých oblastech. Vyplývá to z nového programu rozvoje Libereckého kraje do roku 2013. Nyní se tam dostalo třináct měst a obcí, které tam dříve nebyly. Patří mezi ně třeba Frýdlant, Semily nebo Lázně Libverda. Nejbohatší je město Harrachov, které skončilo v hodnocení jako absolutní jednička, a překonalo zhruba o čtvrtinu bodů i město Liberec. „Obecně mě těší, že jsme na tom tak dobře. Na druhou stranu je jasné, že budeme muset shánět peníze jinak,“ konstatoval starosta Harrachova Tomáš Ploc.

Letní Bus Harrachov [Harrachov]

Pravidelný autobusový spoj již opět zajišťuje dopravu mezi zastávkou vlaků přes centrum Harrachova na Rýžoviště a poté až do Kořenova


Jízdní řád Harrachov město - Kořenov,ž.st.- pdf
Příjezdy a odjezdy vlaků
- xls
Vždy aktuální jízdní řády na stránce turistika

 

[dh] zdroje: mfdnes, krkonošský deník

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS