Zpět      Tisk     Všechny články

Pivní lázně

18.6.2007 v 10:08

Ve městě přibude nová turistická atrakce. Společnost Sklárna a minipivovar Novosad a syn tam buduje pivní lázně.

Měly by být dalším lákadlem areálu, který v loňském roce navštívilo na 30.000 lidí. Slavnostní otevření je plánováno o tradičních harrachovských pivních slavnostech 21. července, řekl majitel František Novosad.

"Před pěti lety jsme vedle sklárny vybudovali minipivovar, kde vaříme přírodní nefiltrované nepasterizované pivo. Obsahuje řadu přírodních látek a přímo se nabízí, využít ho i jinak," řekl Novosad. Když zjistil, že v Evropě fungují pivní lázně, usoudil, že právě to je atrakce, kterou hledá.

V České republice mají pivní lázně v Rodinném pivovaru Chodovar v Chodové Plané na Tachovsku. "Konkurovat jim rozhodně nebudeme, jsme na opačném konci republiky a také rozhodně nechceme jejich lázně kopírovat," poznamenal Novosad. Přiznal však, že byl v Chodovaru na "výzvědách", aby účinky pivní koupele na vlastní kůži vyzkoušel. "Mohu to jen doporučit a rozhodně ne jen pivařům," poznamenal. Koupele v pivu mohou podle lékařů prospět lidem s kožními, cévními i ischemickými chorobami. V Harrachově bude lázeň vedle piva obohacena ještě o bylinky.


Cílem procedury je harmonizace funkcí organizmu, duševní odpočinek, rekondice a relaxace. Účinný odpočinek těla, uvolnění svalů, prohřátí kloubů, ozdravná kůra pro pleť i vlasy. Procedura prokazatelně zlepšuje obranyschopnost těla.

V lázně se postupně mění bývalá závodní jídelna v přízemí dvouhvězdičkového hotelu, který je součástí areálu sklárny. V současné době tam vrcholí stavební práce a zároveň s tím prochází rekonstrukcí i hotelové pokoje o patro výš. Dostanou nové vybavení a hlavně vlastní koupelny. Sociální zázemí bylo totiž dosud společné. "Původně jsme počítali s tím, že bude objekt sloužit jako škola v přírodě, postaven byl proto s kapacitou 54 míst a měl i učebny, zájem ale klesal a nyní slouží hlavně běžným turistům," vysvětlil důvody přestavby majitel. Postupně chce modernizovat další pokoje, aby vyhověl rostoucím nárokům návštěvníků.

Součástí areálu je i minipivovar s restaurací, sklářské muzeum, hotel a prodejna českého skla a porcelánu.

Kvůli rostoucí poptávce připravil harrachovský pivovar na letní sezonu ještě jednu novinku - dnes začne do lahví stáčet i výčepní světlé huťské pivo a tmavý ležák, zatím v lahvích prodávali jen dvanáctku.

www.pivovarharrachov.cz

[dh]

 

Datum: 21.7.2007
Název akce: 4. Harrachovské pivní slavnosti
Kde: areál harrachovské sklárny
Pořadatel: Sklárna a Minipivovar Novosad a Syn Harrachov s.r.o.

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS