Zpět      Tisk     Všechny články

Návštěva Čínské velvyslankyně

1.6.2007 v 08:52

Vzácnou návštěvu přivítal v dopoledních hodinách středy 30. května 2007 harrachovský starosta Tomáš Ploc.

Tím hostem byla Její excelence, velvyslankyně Čínské lidové republiky v naší zemi paní Huo Yuzhen v doprovodu třech poslanců českého parlamentu – Pavla Ploce, Jaroslava Krákory a Miloslava Souška.
Návštěva šéfky čínských diplomatů v Praze započala setkáním s vedením města na radnici, kde proběhla prezentace z úst starosty Ploce krátká prezentace o historii i současném vývoji tohoto horského střediska.

zleva P.Ploc, P.Vodseďálek, T.PLoc,
Huo Yuzhen, J.Krákora, M.Soušek

Za pomoci výletního vláčku se pak všichni návštěvy zúčastnění přesunuli do harrachovské sklárny, kde jim byla připravena prohlídka vzorkovny, sklářské huti i pivovarské restaurace, ve které se došlo i na ochutnávku místního kvasnicového piva František.

Po obědě v restauraci Blue Café přišel čas na ukázku dalších zajímavých míst Harrachova. Tedy Mumlavského vodopádu i všech skokanských můstků na úpatí Čertovy hory. Ukončení návštěvy proběhlo v restauraci  penzionu Pavla Ploce, kde  paní Huo Yuzhen přidala svůj podpis (na zeď) do již rozsáhlé sbírky významných hostů domu tohoto nejznámějšího harrachovského závodníka.

„Během necelých pěti hodin jsem se snažil paní velvyslankyni představit město Harrachov jako středisko sportů a trávení volného času. Vím, že v poslední době poměrně významně stoupá zájem čínských turistů o návštěvu naší země. Bylo by velkou škodou, kdyby se jejich pohyb zde omezil pouze na Prahu či lázně na západě Čech, když i u nás v Harrachově i celých Krkonoších máme mnohé co nabídnout“. Řekl starosta Tomáš Ploc.

Životopis velvyslankyně ČLR v ČR paní Huo Yuzhen


[dh]
M. Soukup

 

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS