Zpět      Tisk     Všechny články

Na trase dlouhé 118 km

30.5.2007 v 09:33

Od 2. června do 30. září 2007, z východu na západ, z jihu na sever a zase zpět, v jednom dni, na trase dlouhé 118 kilometrů, opět jezdí dva pravidelné spoje.

Autobusy pro pěší, turisty i cykloturisty jsou speciálně vybavené pro přepravu kol. Vyjíždí ráno po sedmé hodině a odpoledne kolem půl páté se vrací zase zpět. Na hlavní „páteřní“ trasu navazují další autobusové i vlakové přípoje. V červnu jezdí během víkendů, o letních prázdninách - v červenci a srpnu - denně, v září každý čtvrtek, sobotu a neděli.

Novinka: Nově je zavedena linka cyklobusu na trase Hostinné-Lánov-Dolní Dvůr (zastávka Rudolfov) Cyklobus se z Dolního Dvora vrací zpět do Vrchlabí a umožňuje zájemcům z této lokality další možnost výletu.

Doporučení: Lánov se stává novým dopravním uzlem. Zájemci z Hostinného a Prosečného mohou v Lánově přestoupit do cyklobusů dle vlastního výběru směr východ (odjezd v 9.24 hodin do Horní Malé Úpy) i směr západ Krkonoš (odjezd v 8.41 hodin do Harrachova). Cestu zpět cyklobusem je třeba zkombinovat s vlakovým spojem, odjíždějícím v 19.12 hodin z Vrchlabí.
Na trase cyklobusu číslo 5 ve směru Žacléř - Trutnov je omezena přeprava jízdních kol. Koordinátor projektu Krkonoše – svazek měst a obcí žádá cyklisty, aby v sedle kol sjížděli na autobusovou zastávku Trutnov – Rozcestí Babí, odtud mohou nastoupit do cyklobusu.

Upozornění: Autobusy na lince Žacléř – Trutnov a Trutnov – Horní Malá Úpa mají během pracovních dní, sobot a svátků rozdílný jízdní řád. Je to z důvodu změn v dalších navazujících dopravních spojích.

Tip: Cyklobus ze Semil z Českého ráje zajíždějící do Krkonoš odjíždí z Jilemnice – Hrabačova směr Kozákov v 8.35 hodin. Protože z Českého ráje v odpoledních ani večerních hodinách není zaveden spoj hromadné dopravy zpět do Krkonoš, doporučujeme jej pouze cyklistům, kteří se mohou po vlastní ose vrátit sami zpět do místa bydliště či ubytování.

Projekt Krkonošských cyklobusů je možný díky práci dopravců ČSAD Semily, Osnado Trutnov a KAD Vrchlabí, finančnímu přispění Královéhradeckého a Libereckého kraje i koordinaci Svazku Krkonoše. V letní sezóně výrazně zlepšuje dostupnost řady měst i obcí. Návštěvníci Krkonoš mají prostřednictvím této sítě veřejné dopravy příležitost poznat v krátké době podstatnou část nejvyšších hor ČR. Letos bylo vydáno 2 000 ks plakátů s mapkou a jízdními řády, v terénu umístěno a instalováno 71 plechových cedulí, vytištěno a distribuováno 50 000 ks letáčků. K dispozici zdarma jsou v krkonošských infocentrech.

[dh] www.krkonose-smo.cz


Krkonošské cyklobusy
od 2. června do 30. září 2007 Jízdní řády, cyklotrasy, mapy...

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS