Zpět      Tisk     Všechny články

Sportovkyně roku

5.5.2007 v 10:14

Nadějná alpská lyžařka Tereza Kmochová se stala nejlepší sportovkyní města Harrachova pro letošní rok. Stalo se tak na nedávném setkání úspěšných harrachovských sportovců, které proběhlo v obřadní a zasedací síni města.

Titulem nejlepší sportovec Harrachova se může Tereza pyšnit právem, neboť v letošní závodní sezoně nasbírala nemálo úspěchů. Tím bezesporu nejcennějším je zisk pěti medailí na  16. zimní deaflympiádě, jež se uskutečnila na počátku února v americkém Salt Lake City. Zde postupně posbírala dvakrát zlatý kov v kombinaci sjezdu a jednokolového slalomu a obřím slalomu. Dvě stříbrné medaile v super kombinaci sjezdu se slalomem a ve slalomu speciál. Třetí pak skončila v obřím slalomu.
Vedle tohoto úspěchu si do svých výkonnostních tabulek může dále připsat celkové vítězství v Českém poháru v kategorii mladších juniorek. Během uplynulé sezony startovala Tereza na více než třiceti mezinárodních závodech v Kanadě, USA, Francii, Itálii a v Německu.


Tereza se starostou T. Plocem

I přes svůj životní handicap má mladá harrachovská závodnice smělé vyhlídky prosadit se na mezinárodní scéně. " Ráda bych se prosadila do evropského, a pak i světového poháru slyšících, a pokud to vyjde, chtěla bych závodit na olympiádě ve Vancouveru v roce 2010, nebo třeba i později - 2014, 2018.". Říká Tereza Kmochová, jež za své skvělé výsledky mj. obdržela z rukou harrachovského starosty Tomáše Ploce finanční odměnu ve výši pěti tisíc korun.

 

[dh] M. Soukup

„ Proč nezkusit závody“

Šestnáctiletá rodačka z Harrachova Tereza Kmochová má pět medailí ze zimní deaflympiády 


Tip: Novinky ve školní fotogalerii

 

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS