Zpět      Tisk     Všechny články

Setkání s medailistou

5.4.2007 v 08:31

Bronzového sprintera Dušana Kožíška včera ve středu 4. dubna 2007 úderem 10:00 hod přijal harrachovský starosta Tomáš Ploc na místní radnici.

Úspěšnému harrachovskému reprezentantovi jednak poděkoval  za jeho skvělý výsledek na nedávném lyžařském Mistrovství světa v Sapporu a zároveň mu předal  finanční dar ve výši patnácti tisíc korun, věnovaný Radou města. Společně s Dušanem na tomto ryze neformálním setkání byl přítomen také jeho osobní trenér Václav Korunka i jeho první kouč s časů kdy se tento přeborník věnoval severské kombinaci – Dalibor Motejlek.

„Jsem velmi rád, že se naše horské městečko může pochlubit takovými sportovci. Obhájit tento cenný kov na světovém šampionátu v dnešní konkurenci vůbec není  jednoduché, že se to Dušanovi podařilo je skvělá reklama pro české lyžování. Snad to ještě více nabudí k podobným úspěchům další naše lyžařské sportovce, zvlášť když za necelé dva roky bude Liberec hostit světové lyžařské Mistrovství.“ Uvedl harrachovský starosta Tomáš Ploc.
Sám bronzový sprinter si teď momentálně užívá zasloužené regenerace po náročné zimní sezoně. V nejbližší době ho čeká návštěva lázní a následný pobyt u moře. Od počátku června pak nastoupí k týmové přípravě a v červenci již zase bude trénovat na skandinávském sněhu. „Sprint dvojic sice nebude na příštím lyžařském Mistrovství v programu. Moje motivace tak proto bude, pokud možno, co nejlépe uspět v závodě jednotlivců.“, prozradil skromně na závěr setkání Dušan Kožíšek.

Dodejme, že Dušan vybojoval společně s Milanem Šperlem bronzovou medaili ve sprintu dvojic. Stejný kov vybojoval ve stejné disciplíně i na předchozím Mistrovství, jež se konalo v německém Oberstdorfu, tehdy byl jeho souputníkem Martin Koukal.

Dramatické sprinterské finále vyhráli italští běžci Renato Pasini a Cristian Zorzi těsně před Rusy Nikolajem Morilovem a Vasilijem Ročevem

zpracoval: Bc. Martin Soukup
marketing města Harrachova, tel: 604 857 000

[dh]

Bronz ze Sappora

Harrachovák Dušan Kožíšek vybojoval společně s Milanem Šperlem bronzovou medaili ve sprintu dvojic

D. Kožíšek na radnici

Dne 7.3.2005 starosta města Václav Cajthaml slavnostně uvítal bronzového medailistu z Oberstdorfu

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS