Zpět      Tisk     Všechny články

Velikonoce v přírodě

2.4.2007 v 21:39

Sjezdaři v Libereckém kraji si v sobotu naposledy užívali lyžování. Jako jediná jim sloužila sjezdovka vedle skokanských můstků v Harrachově.

V neděli však kvůli nedostatku sněhu skončilo lyžování i na ní. „Lanovka bude na Čertovu horu vozit pouze běžkaře,“ řekl provozní náměstek Sportovního areálu v Harrachově Vlastislav Fejkl.

Uplynulý slunečný víkend na cestě s Čertovy hory
na Ručičky pro nás nafotil Petr Bůžek
" Vyjeli jsme lanovkou na Čerťák, celý vršek, až na Ručičky dobrý, jen ve stopě plno jehličí, pak jsme sjeli přes malou Kladovku k Mumlavě, tady už se musí bohužel cca 2,5 km před vodopádem pěšky, protože už tam je na cestě nesouvislá vrstva sněhu"

„Běžecké stopy z Čertovy hory na Dvoračky, na Voseckou boudu a na některá další místa chceme upravovat až do Velikonoc. Na jejich projíždění máme povolení od Správy Krkonošského národního parku,“ uvedl Fejkl. Vsobotu byl na sjezdovce vedle skokanských můstků tvrdý sníh pouze ráno, s přibývajícím časem se z něj stávala měkká kaše.

Na svahu závodili lanovkáři a vlekaři Několik desítek skalních turistů dopoledne lyžovalo pouze na krátké sjezdovce vedle 400 metrů dlouhého vleku a až odpoledne se mohli pohybovat na cselém svahu.
Navzdory teplé zimě se v Harrachově na této sjezdovce lyžovalo bez přestávky od konce ledna až do neděle. Sjezdovku u druhé čtyřsedačkové lanovky v Rýžovišti využívali turisté letos asi šest týdnů.
Letošní sezona byla pro sportovní areál proti loňské o mnoho horší. Sjezdovka v Rýžovišti turistům sloužila až do 23. dubna a sjezdovka vedle skokanských můstků ještě o několik dní déle.

V horských hotelech a penzionech je v období Velikonoc spousta volných míst a to jak v Krkonoších, tak v Jizerských horách. Ubytovatelé přitom už nabízejí pobyty za nižší, mimosezonní ceny, za noc se snídaní tak host zaplatí kolem 350 korun, jsou ale i levnější. "Není problém zajistit v případě poptávky ubytování, na Velikonoce navíc nabízíme speciální zlevněné pobyty," řekl ve středu Jaroslav Svoboda ze společnosti Czech Inn Hotels, která v Harrachově provozuje tříhvězdičkové hotely Karolina, Bellevue a Harrachov Inn.

Chcete si užít výlety po liduprázdných horách
a odpočinout si od hluku měst??
Určitě neváhejte a přijeďte!!
Probouzející se jarní příroda v blízkém okolí Harrachova Vás okouzlí.

 

[dh] zdroj: idnes.cz, cerstvezpravy.cz, P. Bůžek

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS