Zpět      Tisk     Všechny články

„Proč nezkusit závody“

1.3.2007 v 10:24

V americkém Salt Lake City proběhla ve dnech 1. - 10. 2. 2007 již 16. zimní deaflympiáda, na které reprezentovala Českou republiku šestnáctiletá rodačka z Harrachova Tereza Kmochová. A přivezla si pět medailí. Dvě zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou.

"Deaflympiáda pro mě byla úspěšná.
Splnila jsem si svůj cíl, což mě nakoplo do dalších závodů."

O svých začátcích Tereza říká:
Začala jsem ve dvou a půl letech. Přivedli mě k tomu rodiče, kteří mě v tom moc podporovali. Řekli, proč nezkusit závody, tak jsem v pěti letech jela první závody a pokračuje to doteď. Ve 3,5 letech jsem jezdila za naším domem na vleku (bydlíme pod strání a je tam vlek) a naši mě pouštěli z kopce, pak mě chytali, když jsem už jela moc rychle, a ještě jsem neuměla zatáčet. Pak mě to pomocí provazu naučili a později mě z provazu pustili"

A další cíle:
" Ráda bych se prosadila do evropského, a pak i světového poháru slyšících, a pokud to vyjde, chtěla bych závodit na olympiádě ve Vancouveru v roce 2010, nebo třeba i později - 2014, 2018."

Pro Českou republiku získala Tereza:
Zlatou v kombinaci sjezdu a jednokolového slalomu
Stříbrnou v super kombinaci sjezdu a slalomu
Bronzovou v super G obřím slalomu
Zlatou v obřím slalomu
Stříbrnou v slalomu speciál
 

Další výsledky Terezy Kmochové:
2x mistryně ČR (2003/obří slalom - mladší žákyně, 2005/slalom - starší žákyně), reprezentační družstvo žáků ČR (2002-2005), reprezentační družstvo ČR/OH nadějí 2005/2006, řada vítězství na republikových závodech žákyň ve všech disciplínách kromě sjezdu, dvakrát druhé místo v Českém poháru (2003 ml. žákyně, 2005 starší žákyně)[dh] zdroje a foto: www.adastra.cz

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS