Zpět      Tisk     Všechny články

Turínské medaile

30.1.2007 v 09:19

Zlatý a bronzový medailista v severské kombinaci z nedávné (17.-27.1.2007) univerziády v Turíně Tomáš Slavík byl na harrachovské radnici přijat starostou Tomášem Plocem, jenž mu za samosprávu města blahopřál k tomuto triumfu a zároveň předal finanční dar ve výši deset tisíc korun.

Současný pětadvacetiletý student Technické univerzity v Liberci je původním harrachovským lyžařským odchovancem. „Byť nepatřil mezi vyloženě výkonnostně silné lyžařské naděje, svojí neuvěřitelnou pílí se dokázal postupně propracovat mezi špičku nynější české severské kombinace,  k tomu všemu bezesporu přispěla i naprostá podpora celé jeho rodiny, především pak otce Wolfganga Slavíka.“ Řekl během slavnostního přijetí přítomný někdejší Tomášův trenér Dalibor Motejlek. Harrachovský starosta Tomáš Ploc k tomu zároveň poznamenal, že i přes své mezinárodní úspěchy se tento sportovec vždy hlásí ke svému harrachovskému rodišti.

Svoji první univerziádní medaili získal již před čtyřmi lety v Tarvisiu. Letošní turínská zlatá medaile mu náleží po triumfu ve skocích na můstku K-95 a posléze patnácti kilometrech běžecké části. Dva dny na to přidal do své sbírky i bronzový kov, tentokrát na poloviční trati.

Nyní Tomáš Slavík bude trénovat v domácím harrachovském prostředí, aby se v co nejlepší formě mohl představit na víkendových závodech Světového poháru v polském Zakopaném (zatím vinou zranění z počátku sezony se v celkovém hodnocení SP pohybuje aktuálně s pěti body na 54. místě). Posléze se pak s celou českou výpravou přesune do dějiště Mistrovství světa v klasickém lyžovaní, které tentokrát hostí japonské Saporro.

 

[dh] M. Soukup

 

Noční život
Přehled nejznámějších míst, kde nezavírají před půlnocí

Muzea KRNAP
Plán výstav na rok 2007

Lyžaři a turisté
Kromě lyžování v Harrachově využívají tamní hosté i jiné aktivity - přehled toho nejzajímavějšího

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS