Zpět      Tisk     Všechny články

Konečně sníh

29.1.2007 v 13:28

Ještě před dvěma týdny svítilo slunce a na hřebeny se vozili pouze pěší turisté. Nyní se do Harrachova vrátili lyžaři, stejně jako do většiny dalších tuzemských středisek.

Lyžaře čekalo díky novému sněhu první pořádné lyžování. Podmínky pro zimní sporty jsou příznivé. Na horách leží od 40 do 60 centimetrů sněhu a během tohoto týdne by podle meteorologů měl ještě připadnout. V pátek 2.2. se již rozjede i sedačková lanovka na Rýžovišti.

Sněhu si užívali také běžkaři, kteří o víkendu vyrazili na sto deset kilometrů dlouhou trať. Ta prochází od Harrachova až do Žacléře a vede přes Mísečky, Špindlerův Mlýn, Jánské Lázně či Pec pod Sněžkou. Neodradil je ani vládní zákaz vstupu do lesů, respektive na lesní půdu, kde před týdnem řádil silný orkán a jsou zde zbytky polámaných stromů. Trať sice leží na lesní půdě, ale na upravených úsecích je bezpečná. "Před rokem leželo na Krkonošské magistrále mnohem víc polámaných stromů než teď. V zimě na ni v okolí Harrachova padají pokaždé. A pravidlo "Jezdi tak, abys dokázal zastavit na vzdálenost, na jakou vidíš!“ platí pro běžkaře neustále,“ poznamenal provozní náměstek sportovního areálu v Harrachově Vlastislav Fejkl.


[foto: dh]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS