Zpět      Tisk     Všechny články

Krátké depeše

17.1.2007 v 09:45

GO a REGIONTOUR [Krkonoše]
Z průzkumu právě ukončeného veletrhu GO a REGIONTOUR v Brně vyplývá, že nejvíce návštěvníků se zajímalo o turistické regiony ČR (65,5 %) a nabídky cestovních kanceláří (60,7 %), vysoký byl také zájem o možnosti aktivního trávení volného času (58,3 %), zahraniční destinace a regiony (50,8 %) a lázeňské a wellness pobyty (38,9 %). 85,9 % návštěvníků chce přijet i příští rok a 62,1 % dotázaných soudí, že význam obou veletrhů v nejbližších dvou letech poroste. Na ploše 120 metrů čtverečných připravil také krkonošský svazek společně se Sdružením Český ráj poutavou expozici. Škoda jen, že Krakonoš tentokrát zůstal doma. Příští ročník veletrhů GO a REGIONTOUR se uskuteční 10. – 13. ledna 2008.

Víte co je to Benefit karta? [Liberecký kraj]
Benefit program nabízí držitelům Benefit karty slevu na ubytování, sportovní aktivity či vstupné do kulturních zařízení v regionu severních a východních Čech ve výši až 50%. Program je propojen s turistickým serverem www.liberecky-kraj.cz, který tímto podává pomocnou ruku turistům při toulkách po Jizerských horách, Českém ráji, Krkonoších, Máchově kraji, Lužických horách, Frýdlantsku a Českém Švýcarsku. Kromě přehledu slev Benefit programu najdou turisté na serveru také aktuální informace o otevíracích dobách, vstupném či probíhajících kulturních akcích.

Cyklisté v Harrachově [Harrachov]
Kombinovanou přípravu v Harrachově a na dráze v Praze-Motole podstoupila v minulém týdnu šestice českých cyklistických sprinterů - Adam Ptáčník, Ivan Vrba, Denis Špička, Tomáš Bábek, Pavel Kapr a Lenka Valová. Ti ladí výkonnost na nejbližší závody Světového poháru a také na mistrovství světa, které se uskuteční v nezvykle brzkém termínu na přelomu března a dubna na Mallorce. V Harrachově šlapali cyklisté na ergometrech a běhali do kopce. Přípravu si vždy zpestřili tréninkem na dráze v Motole, odkud se vpodvečer vrátili zpět do Krkonoš.

Zpět k veletrhu Touristic&Caravaning [Krkonoše]
V listopadu se v Lipsku již po sedmnácté konal veletrh cestovního ruchu Touristic&Caravaning. Na ploše přes 60.000 m2 se sešlo 1.130 vystavovatelů z 53 zemí. Současně s veletrhem probíhaly dvě výstavy. První věnovaná karavanům, stanům a autokempům, druhá s tématem cyklistika a vše, co s ní souvisí. Podle pořádající firmy veletrh v pěti dnech navštívilo 83.000 návštěvníků. U pultu Krkonoš nechyběly 'Krkonošské originální výrobky' s ukázkou výroby vánočních ozdob a živým Krakonošem. Zájem o nejvyšší české hory je trvale velký. Dotazy k ubytování se soustřeďují více na soukromé penziony. Podle informací Josefa Zeleného se poptávka o pobyty v Krkonoších v zimě a v létě dá procentuálně vyjádřit padesát na padesát. Zájemcům se rozdávali skládačky s nabídkou aktivit 'Od jara do podzimu' a 'Aktivní dovolená'. "Touto nabídkou se rozhodně ještě více zvyšuje motivace návštěvníků stánku k pobytům v mimosezónním období Krkonoš," konstatoval J. Zelený.

Jako Cyklo tak Ski [Krkonoše]
Podobně jako v létě křižují nejvyšší české hory cyklobusy, v zimě to mají být skibusy. V představách iniciátorů se tak například běžkař dostane pohodlně z Horní Malé Úpy do Harrachova. Nebo může zvolit výstup na trase a užít si vybranou běžeckou trať, na kterou by se jinak těžko dostával. Autobusy však budou výhodné i pro sjezdaře, kteří si chtějí zalyžovat také jinde, než v místě svého ubytování. Poslouží i turistům toužícím po návštěvách muzeí a dalších atraktivit v celém regionu. Nebudou muset použít k přesunům své auto, což řada z nich jistě uvítá. Starostové měst iniciativu podporují. Pokud se podaří vyřídit do léta vše potřebné, manažeři svazku počítají se zavedením zimních turistických autobusů už v příštím roce.

Světový pohár v severské kombinaci ohrožen [Harrachov]
V Harrachově běží naplno přípravy na Světový pohár v severské kombinaci, který by se zde měl konat v termínu 26. – 28. ledna. Organizátoři využili příznivé počasí a dva dny vytrvale vyrábí umělý sníh. Organizátoři jsou tak zcela závislí na počasí. Rozhodnutí o konání závodu přitom musí učinit nejpozději o víkendu.

Kdo si hraje, nezlobí [Paseky n.J.]
V Krkonošském muzeu v Pasekách nad Jizerou - Památníku Zapadlých vlastenců můžete až do 13.5.2007 navštívit výstavu "Kdo si hraje nezlobí" - hračky 1.poloviny 20.století. Výstava je otevřena denně mimo pondělí od 9 do 16 hodin

Výstava Krajina pro člověka [Vysoké n.J.]
Komorní výstava olejových obrazů na plátně či sololitu z krajinářského díla absolventa restaurování BcA. Jana Vrkoslava z Bítouchova. Členitá krajina Podkrkonoší, která se mezi náměty vyskytuje nejčastěji, má půvab a zároveň drsnost a tato zdánlivě nesourodá kombinace se pro autora stala inspirací. Výstava v muzeu je k vidění do konce ledna.

[dh] zdroje:igenus, liberecky-kraj.cz

 

Tip: O tom, že se v Harrachově návštěvníci nenudí, ani když nemají sníh, vypovídá velké množství restauračních zařízení a kulturního i sportovního vyžití...

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS