Zpět      Tisk     Všechny články

Dům s pečovatelskou službou

15.1.2007 v 08:32

V Harrachově se lidé dočkají prvního domu s pečovatelskou službou. Ve městě dosud fungoval pouze dům pro seniory, který je situován blízko rychlostní komunikace, a tak svým nájemníkům nemůže nabídnout dostatek klidu.

Město si zatím najalo specializovanou firmu, která se postará o zpracování potřebné dokumentace. Se zahájením stavby 24 bytů s pečovatelskou službou se čeká na získání stavební ho povolení a dotace od státu.

"Výstavba bytů přijde na dvacet milionů korun. Peníze se pokusíme získat formou státní dotace," informoval investiční technik harrachovské radnice Michal Bartoš.

V pečovatelském domě, který je určený hlavně soběstačným lidem, obyvatelé naleznou pravidelnou lékařskou péči. Zařízení se jim postará také o jídlo, nákupy a další služby.

Kromě starších lidí zde zázemí najdou i mladí lidé, pro které není snadné finančně si zajistit standardní bydlení.

"Nějakou dobu již existuje určitý pořadník. Zájemců je však tolik, že jim všem těžko dokážeme vyhovět," dodal Michal Bartoš.

Po získání státní dotace budou určena případná kritéria, která by získání bytu podmiňovala. Stavba nového komplexu bude realizována v několika etapách. Její zahájení teď závisí na tom, jak rychle bude zpracována dokumentace a podklady pro získání dotace.

 

[dh] zdroj:igenus

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS