Zpět      Tisk     Všechny články

Krátké depeše

26.12.2006 v 15:35

Krakonoš: Sněhu bude letos dost [Krkonoše]

Dlouhá zima a spousta sněhu. Taková je předpověď Michaela Beneše, harrachovského Krakonoše. Vychází z pranostik. Ty říkají, že pokud jsou krtci dlouho venku, tak do měsíce přijde tuhá zima. A protože zvířátka zazimovala teprve koncem listopadu, přijde podle Beneše ta pravá zima až v lednu. „Kolem patnáctého napadne sníh a bude ho tolik, až se nám to nebude líbit. Vydrží až do dubna,“ předpověděl Krakonoš.

 

Babylonský SkiAquaBus [Liberec]

Ten bude vozit lyžaře až do konce března z Rokytnice, Harrachova, Bedřichova i Albrechtic v Jizerských horách za koupáním a zábavou a za příznivějších sněhových podmínek lyžaře z Liberce na hory. Autobus bude jezdit vždy ráno a večer od Centra Babylon. Každý den přitom zamíří na jiné sjezdovky. V pondělí jsou na jeho trase skiareály Rokytnice a Harrachova, v úterý sjezdovky Bedřichova, ve středu Albrechtice v Jizerských horách se svahy Tanvaldského Špičáku, ve čtvrtek opět Rokytnice a Harrachov.
První lyžaři mohou využít služby SkiAquaBusu již od 26. prosince. Poslední jízda na hory je plánována na 29. březen roku 2007

 

Soutěž na nové logo Harrachova [Harrachov]
Město Harrachov prostřednictvím komise cestovního ruchu vyhlašuje veřejnou soutěž na návrh vzhledu nového loga města Harrachova, jež by mělo být vedle znaku Města viditelným a zapamatovatelným symbolem tohoto horského střediska (bylo by především využíváno při tvorbě propagačních materiálů Harrachova). Návrhy na podobu loga lze posílat jak v elektronické a tak tištěné formě na tuto adresu:
Město Harrachov
K rukám Martina Soukupa
Centrum 150, 512 46 Harrachov

Uzávěrka soutěže je 15.1.2007
Se všemi došlými návrhy se bude moci harrachovská veřejnost seznámit na včas oznámeném místě na přelomu měsíce ledna a února 2007. Přispějte svými návrhy k podobě nového turistického loga Harrachova!!!

 

Hranice v horách otevřeli o půlnoci [Harrachov]

Silnice I/14, která byla v posledních týdnech kvůli opravám škod způsobených velkou vodou pro dopravu uzavřena, je opět průjezdná. Hraniční přechod do Polska, jenž musel být kvůli opravě silnice uzavřen pro nákladní automobily nad 3,5 tuny, se otevřel o půlnoci před štědrým dnem. Velká voda strhla v srpnu v Harrachově pětimetrovou opěrnou zeď silnice v délce zhruba 60 metrů. Uzavírka kvůli opravám silnice měla původně skončit už 10. prosince, větší rozsah prací než se původně předpokládalo, si ale vyžádal její prodloužení. Stavbaři na začátku listopadu začali betonovat zeď novou, další přívaly vody tehdy ale narušily staveniště a podemlely odkrytou část vozovky. Hrozilo, že se silnice pod tíhou kamionů zřítí, a proto musela být doprava odkloněna.

Automobily musely místo objíždět po místních komunikacích, kde by se kamiony vyhnuly jen s obtížemi, proto bylo rozhodnuto uzavřít pro ně i hraniční přechod.
Opravy silnice budou podle jeho odhadu stát na 8,5 milionu korun. Práce přitom nejsou zcela hotové. Silnici zatím lemují jen provizorní betonová svodidla.

Hasičský bál [Harrachov]

SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ V HARRACHOVĚ
pořádá v sobotu 13.1.2007 od 20.00 hodin
v restauraci Varšavjanka v Harrachově
tradiční HASIČSKÝ BÁL
K tanci a poslechu hraje Vrchlabský Dixiland
Bohatá tombola občerstvení vstupné 50,-Kč
Vstup pouze ve společenském oblečení !
Všichni jsou srdečně zváni !

 

Augustiniánský klášter [Vrchlabí]

Správa KRNAP, Krkonošské muzeum ve Vrchlabí Vás srdečně zvou na výstavu  Za dlouhých zimních večerů. Etnografickou výstavu najdete v Augustiniánském klášteře - malá výstavní místnost. Je zde vystaven dobový nábytek a ukázky prací, kterými se zabývali naši předkové. Můžete si prohlédnout, jak se v chalupách předlo, dralo peří, navlékaly korále, tvořily ozdoby, a jak se vyřezávaly dřevěné figurky.
5. 12. 2006 - 15. 02. 2007
08:00h - 17:00h
Cena:
10,- - 20,- Kč


Skibus Harrachov [Harrachov]

Pravidelný autobusový spoj bude jako každou zimu za jednotné jízdné zajišťovat dopravu mezi zastávkou vlaků přes centrum Harrachova až na Rýžoviště.


Jízdní řád
Příjezdy a odjezdy vlaků

 

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS