Zpět      Tisk     Všechny články

Vyhodnocení dotazníků

12.12.2006 v 12:33

Vyhodnocení dotazníků, jejichž sběr proběhl v letních měsících v cestovní agentuře Harrachtour, turistickém informačním centru Harrachov a na webových stránkách města Harrachova. Otázky dotazníku se týkaly trávení volného času outdoorovými aktivitami v Harrachově a okolí.

Z vyhodnocení dotazníků je patrné, že většina návštěvníků Harrachova a okolí se sem vrací a svůj pobyt zde opakuje. Dále z dotazníku vyplývá, že největší úspěch by zaznamenaly vyjížďky na koních, lyžařské závody pro širokou veřejnost, lanové centrum (o Lanovém centru v Kořenově cca 3 km od centra Harrachova nevědí) a jízda na sněžných skútrech. Respondenti většinou navštěvují Harrachov s rodinou nebo partnerem a způsob zajištění pobytu z velké části řeší sami, služeb CA, CK využívají zřídka. Samozřejmě je to způsobeno technickým pokrokem – především internetem.

Zde uvádíme stručné shrnutí dle pohlaví respondentů

Ženy:
Důvodem návštěvy Harrachova byla pro 71% dotázaných žen rekreace a dovolená. 19% jich přijelo do Harrachova na výlet, 8% na návštěvu k příbuzným a 2% žen přijela z jiného důvodu. 48% dotázaných žen přijelo do Harrachova s rodinou, 42% s partnerem, 3% s partou, 3% samy, 2% s jiným počtem spoluúčastníků a 2% neuvedla. 44% respondentů – žen - zvolilo pro své ubytování penzion, 19% ubytováni v soukromí, 17% hotel, 11% vlastní chatu/chalupu, 6% jiné, 3% neuvedla.

Návštěvníci - ženy - by v Harrachově přivítaly
a využily tyto outdoorové aktivity

U aktivit, kterými dotázané ženy tráví čas v Harrachově, nelze uvést procenta. Dotázaná měla totiž možnost zaškrtnout více odpovědí. Nejčastější formou trávení volného času žen v Harrachově je pěší turistika a návštěvy přírodních zajímavostí. Dále lyžařská turistika a sjezdové lyžování a snowboarding. Následuje cykloturistika, sport – tenis, golf, .... a jiné aktivity.
Celkový přehled - Ženy (soubor xls)

 

Muži:
Důvodem návštěvy Harrachova byla pro 77% dotázaných mužů rekreace a dovolená. 21% mužů přijelo do Harrachova na výlet a 2% mužů přijela z jiného důvodu. 50% respondentů zůstalo v Harrachově 4 – 7 dní, 21% 1 – 3 dny, 12% 8 – 14 dní, 12% mužů přijelo do Harrachova na výlet, 5% v Harrachově zdrželo více než 14 dní. 42% dotázaných mužů zvolilo pro své ubytování penzion, 19% ubytováni v soukromí, 17% hotel, 10% jiné, 7% neuvedlo, 5% vlastní chatu/chalupu.

Muži - spokojenost s nabídkou kulturních a odpočinkových akcí

V dotazníku byla možnost vybrat si z aktivit, které by dotazovaní muži rádi v Harrachově a okolí přivítali a využili, a které v Harrachově (zatím) nikdo nenabízí. Muži by uvítaly nabídku sněžných skútrů, jízdu na koni a lanové centrum. Dále lyžařské závody pro širokou veřejnost, paragliding, vodní turistiku, cyklozávody pro širokou veřejnost, snowboardové závody a kvalitní umělou lezeckou stěnu. Někteří muži by uvítali i závody ve sjezdovém lyžování, akce typu „survival“ – přežití a jízdu se psím spřežením
Celkový přehled - Muži (soubor xls)

 

[dh]

zdroje: P.Zbrojová, harrachov.cz


Návštěvnost stránek www.harrachov.cz láme rekordy.


Překročení rekordu ze dne 1 března 2006 v unikátních návštěvách (3 086 návštěv) proběhlo poprvé 10.prosince 2006 (3 496 návštěv) a návštěvnost dále stoupá.

 

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS