Zpět      Tisk     Všechny články

Svět. pohár již za dva týdny

22.11.2006 v 10:11

Teplé počasí, které má v Čechách vydržet až do začátku prosince, ohrožuje konání závodů Světového poháru ve skoku na lyžích v Harrachově.

V prosinci 2006 se již třetí zimní sezonu za sebou setkají nejlepší skokani světa v Harrachově, aby změřili své síly na jednom ze závodů Světového poháru ve skoku na lyžích 2006. Skákat se bude na můstku HS 142 /dříve zvaném "devadesátka"   s normovým  P90, později označovaném K 120 a 125 podle kritického bodu/ ,kterému byl   v roce 2004 upraven profil a po dalších drobných úpravách v 2005 se zde délky skoků blíží 150 m. Současný rekord můstku 151m drží rakouský závodník Martin Koch z Kontinentálního poháru 18.12.2004. 

Pod Čertovou horou se má sejít světová špička včetně obhájce vítězství v seriálu Jakuba Jandy již za dva týdny 8. až 10. prosince, ale pořadatelé zatím stále čekají marně na mráz.


Teploty nad nulou mají podle předpovědi meteorologů vydržet do konce listopadu, možná až do Mikuláše, což pořadatele zneklidňuje. "Do konce listopadu i začátkem prosince očekáváme stále teploty nad nulou a výroba technického sněhu tak nebude možná. Pokud by však poté přišlo ochlazení na příznivých minus sedm až deset stupňů, jsme schopni skokanský můstek kompletně připravit během pěti dnů," říká ředitel Sportovního areálu Harrachov Jiří Krejčí.
S vyššími teplotami pod bodem mrazu by se potřebná délka přípravy můstku i doskočiště protahovala. "Od minus dvou stupňů Celsia nahoru to už ale není možné vůbec," uvedl Krejčí.

Po Světovém poháru skokanů se v této sezoně
ve stejném areálu uskuteční ještě dva podniky SP
v severské kombinaci, a to od 26. do 28. ledna.

 

[dh]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS