Zpět      Tisk     Všechny články

Překvapená ODS

23.10.2006 v 08:04

Překvapivě i pro vítězné občanské demokraty skončily komunální volby v Harrachově, kde letos ODS volilo 29,4 procenta voličů, což jí v patnáctičlenném zastupitelstvu zajistilo pět mandátů. Druhé SNK ED získalo podporu 23,26 procenta voličů a čtyři mandáty.

Před čtyřmi lety sestavovalo ale koalici sdružení nezávislých vedené současným starostou Václavem Cajthamlem, protože ODS porazilo. Dnes starosta připustil, že výsledek je překvapením i pro něj. Věří ale, že by se na radnici příliš změnit nemuselo. "Minulá koalice nezávislých s ODS myslím fungovala dobře, a tak by mohla pokračovat, záležet ale bude samozřejmě na občanských demokratech, s kým se budou chtít spojit," řekl starosta, který špatný výsledek SNK ED přičítá především malému zájmu voličů. Ten ale ve srovnání s volbami v roce 2002 zas tak propastný nebyl. Zatímco před čtyřmi lety přišlo volit 56,66 procenta voličů, letos se k urnám dostavilo 54,96 procenta lidí.

Harrachovská ODS se zatím podle lídra své kandidátky a ředitele Sportovního areálu Harrachov Jiřího Krejčího ani nesešla, aby probrala možnosti koaličního uspořádání. "Budeme muset nejdřív sami posoudit, jak se k tomu postavíme, a co jsme schopni sami nabídnout," řekl Krejčí. Dodal, že s vítězstvím nikdo nepočítal, a tak na případné jednání o koalici nebyla strana připravena.

Jako třetí v pořadí skončila v komunálních volbách Demokratická regionální strana (DRS), které dalo svůj hlas 17,04 procenta voličů. Přestože si strana ve srovnání s rokem 2002 polepšila, bude se stejně jako tehdy muset spokojit jen se dvěma zastupiteli. "Výsledek voleb je pro nás zklamáním, lidé sice ukázali, že by rádi na radnici změnu a podpořili alternativní strany, mám ale obavu, že ke změně dojít nemusí," řekla majitelka agentury Harrachtour Eva Zbrojová, která za DRS kandidovala na druhém místě. Dva mandáty v zastupitelstvu získala také SOS, a po jednom má Strana zelených a sociální demokraté.

Výsledky - ZDE

 

[ dh ] zdroj: iGenus.cz

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS