Zpět      Tisk     Všechny články

Mistrovství ČR

14.9.2006 v 09:23

O mistrovské tituly ve skoku na lyžích a severské kombinaci se bude o víkendu bojovat pod Čertovou horou.

Do Harrachova se sjedou obě kompletní reprezentační „Áčka“. Skokanské v čele s Jakubem Jandou a kombiňácké s Miroslavem Dvořákem, šestnáctým v Summer Grand Prix v Oberstdorfu a v poslední době výborně skákajícím Tomášem Slavíkem, uvedla za pořadatele Lenka Vrátná. Podle ní se závody dotknou i motoristů. „Počítáme s hodinou dopravní uzavírkou centra Harrachova a Anenského údolí v sobotu od 15. 30,“ upřesnila.

Do Harrachova se přesouváme v pátek, do té doby budeme pilovat skokanskou techniku v Německu. Velká většina světových pohárů se v nadcházející sezóně odehraje právě na velkých můstcích, takže využíváme každou možnost tréninku a přípravy na zimu. Mistrovství České republiky je pro nás však velice důležitým krokem před zahájením další části přípravy na zimu. Hlavně psychicky je nutné vyzkoušet si po letní Grand Prix opět atmosféru závodu, plně se soustředit,“ přiblížil reprezentační trenér Bohuslav Rázl.

Podle šéfa úseku severské kombinace Radka Cikla je mistrovství republiky prověrkou před zimní sezónou: „Republikový šampionát je nejvyšší domácí závod a jako takový by měl mít ze všech pohledů srovnatelné parametry se soutěžemi mezinárodními. Bezesporu ukáže, jak na tom reprezentace je před vstupem do poslední části přípravy na zimu. Na atraktivnosti závodu přidá i účast reprezentačního B týmu Německa.“

Program:
V sobotu v 9 hodin bude zahájena skokanská část závodu sdruženého, ve 12.30 pak začne hlavní závod mužů ve skoku na lyžích a v 16 hodin se kombiňáci postaví na start běžecké poloviny závodu. V neděli jsou na programu MČR dorostu a skoky dvojic.

 

[ dh zdroj: igenus ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS