Zpět      Tisk     Všechny články

Mamut Sprint 16.9.

12.9.2006 v 12:45

Vzpomínáte jak v roce 1987 při Závodu míru končila časovka jednotlivců na vrcholu doskočiště skokanského můstku v Harrachově? Cyklisté tam padali z kol, proklínali toho, kdo tuhle šílenost vymyslel. Nyní se Vám nabízí možnost "vyšlápnout" si tuto extrémní trasu na vlastní kůži, nebo se alespoň přijít podívat na ty, kteří se pokusí nesesednout z kola během cyklistického závodu do vrchu, který v Harrachově pořádá Ceremony s.r.o.

 

O závodu:

Trať je z hlediska cyklistického sportu poněkud extrémní, dosahuje na 1 kilometru své délky převýšení 110 metrů, přičemž závěr je nejprudší. Nicméně je však tato trať již cyklisticky “prověřena” a to přímo nejslavnějším závodem své doby – Závodem míru. Pořadatel akce, zamýšlí učinit tento závod tradičním závodem v Euroregionu Nisa.

Termín: 16.9.2006

    8:00 – 10:00 prezentace

    11:00 start

Místo: Harrachov v Krkonoších

Registrace: www.ceremony.cz

Doprovodný program:

Vzhledem k předpokládané účasti nejen profi sportovců, ale i cyklistické veřejnosti, bude součástí závodu i bohatý doprovodný program. Bude zaměřen jak sportovně, tak i společensky. (hudební koncerty, sportovně zábavné atrakce a kulinářské hody) Obsazenost Harrachova a tím i auditorium závodu bude dále zvyšovat i současně se konající Mistrovství ČR ve skoku na lyžích, které proběhne cca 300 metrů od startu závodu.

V rámci závodu proběhne i Cyclop Haťapcup, který bude omezen na 15 závodníků podle výkonnosti v hlavním závodě. Bude se jednat o výjezd závěru tratě na speciálním kole Cyclop; o vítězi rozhodne ujetá vzdálenost bez sesednutí z kola. Vítěz obdrží atraktivní cenu.

 

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS