Zpět      Tisk     Všechny články

Společné skipasy

10.9.2006 v 12:19

V západních Krkonoších vzniká největší český sjezdařský region, kde bude platit jedna společná lyžařská permanentka.

O společných skipasech jednají provozovatelé zimních středisek v Harrachově, Rokytnici nad Jizerou, Rejdicích v Kořenově a Pasekách nad Jizerou. Pokud se podaří sjednat společná pravidla, bude skipas platit na šesti lanovkách a 36 vlecích.

Pokud bude dohoda uzavřena, vznikne v Libereckém kraji největší česká síť sjezdovek, kde bude možné lyžovat s jedinou jízdenkou. "Dosud mohli klienti, kteří si pořídili vícedenní permanentku, jezdit pouze na našich kopcích. Nyní mohou být třeba dva dny tady, další dva dny v Rokytnici a tak dále. Zkrátka jim nabídneme širší a zajímavější služby," řekl provozní náměstek Sportovního areálu Harrachov Vlastislav Fejkl. Střediska nabízejí rozdílnou obtížnost sjezdovek, což podle něho ocení rodiny, kde jsou různě zdatní lyžaři.

Rokytnice a Harrachov, jejichž ceny se dosud lišily, musely spojit ceníky. "Rozdíl se pohyboval kolem deseti až 20 korun. Sjednotili jsme se, ale nelze říci, že by někdo zlevnil a druhý podražil. Obě strany upravovaly sumy nahoru nebo dolů," uvedl Fejkl. Podle zatím neoficiálních informací by například celodenní permanentka pro dospělého mohla přijít na 570 korun.

 

[ dh ]zdroj: ctk

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS