Zpět      Tisk     Všechny články

„Krkobusy“ jsou v kurzu

29.8.2006 v 09:32

Zájem lidí o používání speciálních cykloturistických autobusů v Krkonoších letos vzrostl o více než čtvrtinu. Od začátku provozu v červnu do konce července cyklobusy svezly přes 15.800 lidí, zatímco loni ve stejném období to bylo asi o 3300 lidí méně. Počet přepravených kol vzrostl o 71 procent na téměř 2000 kol. Cyklobusy, které propojují všechna významná střediska nejvyšších českých hor mezi Harrachovem a Pomezními Boudami, letos jezdí třetím rokem.


Podle Svazku měst a obcí Krkonoše, který projekt cyklobusů organizuje, se velmi osvědčilo letošní prodloužení trasy z Vrchlabí až na Špindlerovu boudu na hřebenech hor. "Za dva měsíce provozu zde bylo přepraveno 3562 lidí a 347 kol. Hodně cyklistů trasu využilo při putování do Polska," řekla koordinátorka projektu Mirka Chaloupská. Podstatnou roli v zájmu o cyklobusy hraje počasí, které zvláště v červenci horské turistice mimořádně přálo. "Když je hezky, nestačí přívěsy na kola. Často zcela zaplněné jsou ranní cyklobusy na Horní Mísečky a na Pomezní Boudy," poznamenala Chaloupská.

Hojně využívaná je podle ní i nová přímá trasa z Trutnova na Pomezní boudy. V červnu cyklobusy jezdí o víkendech, o letních prázdninách denně. V září budou jezdit každý čtvrtek, sobotu a neděli. Na páteřní trasu mezi Harrachovem a Pomezními Boudami autobusy upravené pro přepravu kol vyjíždějí vždy ráno a vpodvečer. Na tuto linku navazují další autobusové i vlakové přípoje. Za jízdní kolo se platí příplatek deset korun, ostatní ceny jsou dle běžného tarifu dopravce.

Náklady na projekt činí ročně zhruba 1,15 milionu korun.Na financování se podílejí Liberecký a Královéhradecký kraj, Svazek měst a obcí Krkonoše a město Trutnov.

Krkonošské turistické linky jsou v provozu
od 3.června 2006 do 25.září 2006

Cyklobusy 2006 (4.7.2006)

Během letní sezóny jsou opět v provozu Krkonošské turistické linky + jízdní řády a mapa

 

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS