Zpět      Tisk     Všechny články

Oprava cest

27.8.2006 v 11:32

Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) uzavřela turisty hojně využívanou cestu od Vrbatovy boudy k Pančavskému vodopádu na hřebenech Krkonoš.

Cestu počátkem srpna zcela zničila povodeň a správa parku ji nyní opravuje. Pokud by lidé chodili vedle cesty, zničili by chráněné druhy rostlin v nejpřísněji chráněné první zóně parku. ČTK to dnes řekl mluvčí KRNAP Radek Drahný. Jiné cesty v Krkonoších kvůli povodním uzavřené nejsou.


Náš nejvyšší vodopád - 148 metrů.
Padá z Pančavské Louky do Labského dolu.

K obejití do konce října uzavřené cesty mohou turisté použít asfaltovou cestu z Vrbatovy boudy na Labskou boudu. Trasu si téměř neprodlouží, ale přijdou o výhledy do Labského dolu.

Srpnové přívaly deště cestu k Pančavskému vodopádu zcela zničily. Voda v cestě vymlela hluboké koryto a její povrch odnesla.

Oprava cesty se zřejmě protáhne až do příštího roku. Náklady na opravu se podle odhadu KRNAP vyšplhají na několik milionů korun.

Celkově povodeň v Krkonoších napáchala škody za asi 48 milionů korun. KRNAP již požádal ministerstvo životního prostředí o mimořádnou finanční pomoc na opravu cest, vodních toků a na odstraňování následků půdních lavin. Záplavy nejvíce zasáhly okolí Harrachova v západní část hor.

 

Vstup je zakázán v době
od 24. 8. do 31. 10. 2006.

 

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS