Zpět      Tisk     Všechny články

Fly Park Harrachov

24.7.2006 v 11:05

"Fly Park Harrachov" leží kolem celého nástupního prostoru bobové dráhy Harrachov a je určen každému, kdo vyrostl nad 140 cm bez rozdílu věku,

Jedná se o 240 m dlouhé lano, které je napnuté ve čtyřech úsecích ve výšce 11 - 3 m mezi stromy. Nejdelší úsek měří 80 metrů. Návštěvník je upnut do speciálního závěsu s popruhy a před "letem" vzduchem je proškolen. Po speciální šikmé, 50 m dlouhé lávce vyjde na první základnu připevněnou ve výšce na stromě a připne vodící kladku a dvojité jištění na lano. Odrazí se od základny a po laně "letí" vzduchem k další základně. Zde jedno jistící lano přepne na další úsek a po jeho zajištění přepne i druhé jistící lano, do té doby připnuté na laně původního úseku.

Postupně tak každý překoná všechny 4 úseky "Fly Parku". "Letí" nad poslední zatáčkou bobové dráhy, nově vybudovaným horským jezírkem a nad užaslými návštěvníky místního bufetu ve výšce střechy obslužného objektu. Takto každý "proletí" vzduchem pod korunami stromů 240 m a bezpečně sjede k zemi. Jízdu - "let" - lze přibržďovat podle svého přání. Na stromech jsou speciální bezpečnostní matrace. Použité lano má hodnoty mnohonásobně převyšující váhu nejtěžšího návštěvníka. Obsluha je odborně proškolena certifikovanou osobou. Let harrachovským "Fly Parkem" je po všech stránkách absolutně bezpečný.

[ dh ]

NOVINKY NA STRÁNKÁCH

Webkamery
on-line webové kamery v okolí Harrachova

Link popularity
Množství a kvalita odkazů napovídá o popularitě stránek

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS