Zpět      Tisk     Všechny články

Na kole pohodlněji

3.6.2006 v 13:24

Krkonošské cyklobusy se rozjedou v sobotu 3. června. Linky speciálních cykloturistických autobusů v Krkonoších se letos rozšíří o přímé spojení z Trutnova na Pomezní Boudy na hřebenech hor.

Cyklobusy, díky nimž mohou turisté v krátké době poznat podstatnou část Krkonoš, pojedou v červnu o víkendech. O letních prázdninách v červenci a srpnu budou jezdit denně, v září ve čtvrtek, sobotu a neděli.

Na páteřní trasu mezi Harrachovem a Pomezními Boudami autobusy upravené pro přepravu kol vyjíždějí vždy ráno a vpodvečer. Na tuto linku navazují další autobusové i vlakové přípoje. Za jízdní kolo se v cyklobusu platí příplatek deset korun. Ceny jízdenek jsou dle běžného tarifu dopravce.
Svazek měst a obcí Krkonoše proto uvažuje o rozšíření linek do Polska, kde nyní hledá partnerskou organizaci.


V tento den budou taktéž do vybraných vlaků v Libereckém kraji zařazeny vozy s vagony na přepravu kol. Kromě tradičních míst, jako Kořenov a Harrachov nebo Českolipsko, budou letos poprvé nasazeny i na trati do Nového Města pod Smrkem.
Nový program Českých drah ČD Bike by měl usnadnit cestu vlakem s kolem. České dráhy už několik let rozvíjejí služby pro cyklisty a cykloturisty a ročně přepraví několik desítek tisíc cyklistů.


 

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS