Zpět      Tisk     Všechny články

Krátké depeše

28.5.2006 v 11:44

Pozvánka na veřejné zasedání Zastupitelstva města [Harrachov]
Veřejné zasedání Zastupitelstva města se koná 7. června 2006 v 17.00 hod. v Zasedací a obřadní síni MěÚ Harrachov
Program:

  • Hospodaření města
  • Územní plán - schválení zadání
  • Vyhlášky města
  • Pozemky
  • Věcná břemena - Telecom a.s.
  • Různé

    Všichni občané a návštěvníci Harrachova jsou srdečně zváni.

 

Soustředění Sáblíkové [Harrachov]
Horské kolo a inline brusle. I s těmito předměty se setkává úspěšná česká olympionička Martina Sáblíková v přípravě na novou sezonu. V těchto dnech se rychlobruslařka, společně s celou svou tréninkovou skupinou, přestěhovala na kondiční soustředění do Harrachova.
„Nabíráme fyzičku. Teď máme právě období, kdy opravdu tvrdě makáme. Trénuje se od rána do večera,“ prozrazuje kouč úspěšné olympioničky ze Žďáru nad Sázavou Petr Novák. Té však podobná dřina nevadí. Naopak ji vítá. „Hýbeme se stále, i když máme volno. Protože nás to strašně baví. Je to bezvadné,“ tvrdí osmnáctiletá závodnice.


Harrachovská ulice [Jablonec n. N.]
Harrachovská, tak zní jméno ulice, jež v současné době spojuje dva kruhové objezdy v Jablonci. Bezejmenný úsek trápil především majitele zdejší firmy.
Ta kvůli chybějící adrese nemohla řádně fungovat.
Na svém jednání zastupitelé vybírali ze čtyř navržených variant. Kromě Harrachovské, to byla Propojovací, Páté Rameno a Na Čihadle.


Velká cykloturistická mapa Krkonoše 1: 60 000 [Krkonoše]
Od konce března 2006 se na prodejních pultech knihkupectví a informačních středisek objevily první čtyři tituly nové edice cykloturistických map, mezi nimiž je i mapa č. 104 – Krkonoše. Ty v průběhu dvou let postupně nahradí dosavadní řadu map v měřítku 1: 75 000, která si mezi turisty získala značnou oblibu. Od roku 1995, kdy SHOCart vydal úplně první cyklomapy, to tedy je jejich třetí generace.

Velkým kladem je, že nabídky nových značených cyklotras, ale také návrhy vhodných neznačených tras jsou fakticky na kole prověřeny kolektivem několika desítek spolupracovníků firmy. Klasifikace obtížnosti (vyznačení tras je rozlišeno podle sjízdnosti cesty na silničním, trekingovém nebo pouze horském kole) tedy vychází z reálné skutečnosti zjištěné v terénu.

A ještě úplná novinka na závěr: od konce dubna je v prodeji i nová cyklomapa č. 112 – Český ráj, která směrem k jihozápadu velkým překryvem navazuje na mapu krkonošskou.

[ dh ] odkazy a zdroje: krkonosskenoviny.cz, www.shocart.cz ,foto.reflex, Krkonoše - Jizerské hory

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS