Zpět      Tisk     Všechny články

Krátké depeše

16.5.2006 v 07:57

Dětský den [Harrachov]
Tradiční dětský den se letos v Harrachově uskuteční jako každoročně, dne 3.6.06 od 9:00 hod. na hřišti za kinem. Pro děti budou připraveny speciální soutěžní disciplíny: kuželky, stříkání na cíl, kroužky, chůdy, skákání v pytlích...atd

 

Muzeum opět otevřeno [osada Jizerka]
Muzeum Jizerských hor v osadě Jizerka je opět od 6. května do 31. října přístupné veřejnosti. Expozice v budově původní školy – Stará tvář Jizerských hor, o přírodě a sklářství – si mohou návštěvníci prohlédnout vždy o víkendech od 9 do 16 hodin. Muzeum se vylepšilo o nové panely věnované čihařství a po celé letošní období ho bude zdobit stálá výstava fotografa Františka Mrvy nazvaná Smědá, krásná řeka Jizerských hor a Frýdlantského výběžku.

Dřevosochání [Desná v Jizerských horách]
Ve dnech 21.–27. května proběhne v areálu Riedelovy vily v Desné v Jizerských horách 5. ročník Dřevosochání motorovými pilami. V sobotu 27. května se od 18 hodin uskuteční aukce vytvořených soch, jejíž výtěžek bude věnován Nadačnímu fondu Kapka naděje. Večerní program bude pokračovat od 20.30 hodin loutkovou historickou hrou Divadla Emillion Žižka u hradu Rabí a v 21.30 týdenní sympozium vyvrcholí tradiční vernisáží za svitu loučí a svíček. Pozvánka do Desné v Jizerských horách je rovněž na Velkou desenskou pouť, tradiční pouťové veselí bude probíhat v centru města o víkendu 26.–28. května.

 

Lanové centrum [Harrachov Na Mýtě]
Lanové centrum PROUD poskytuje originální prostředí pro nevšední dobrodružství, aktivní odpočinek, odreagování. Náš nápaditý program lze navíc uzpůsobit přesně podle vašich představ tak, aby si každý návštěvník odnesl nezapomenutelné zážitky a pocit uspokojení z překonání sama sebe.
Poslední zbytky sněhu jsou fuč, takže od 1.5. 2006 už je vše plně připraveno na zajímavý program pro Vás.
www.lanovecentrum.cz

 

Silnice přes Souš je otevřená [Přehrada Souš]
Od 11.5. si po dlouhých měsících mohou řidiči z Harrachovska a Tanvaldska zkrátit cestu do Frýdlantu po silnici kolem vodní nádrže Souš. Trasa, která je každou zimu uzavřená, se toho dne ráno otevřela.
Komunikace je důležitá především jako spojnice Frýdlantska a turisticky atraktivními Krkonošemi. Přes zimu, kdy je uzavřená, řidiči musí oklikou a najedou o kilometrů víc.

Souš je zdrojem pitné vody pro desítky tisíc lidí z Jablonecka a části Liberce a silnice kolem ní vede prvním ochranným vodohospodářským pásmem. V zimě ji kvůli tomu nelze chemicky udržovat. Na pluhování je příliš úzká a sníh není kam vyhrnovat. Navíc v zimě také nefungují lapoly, jež chrání nádrž před benzínem, oleji a dalšími tekutinami z automobilů.

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS