Zpět      Tisk     Všechny články

Podkrkonošské CYKLO

4.5.2006 v 20:52

POZVÁNKA PRVNÍ

Čtyřiadvacátý „Benešovský duatlon“

V sobotu 20. května se v Benešově u Semil koná 24. ročník „Benešovského duatlonu“. Pořadatelé z místní tělovýchovné jednoty pro účastníky připravili tratě 5 km běh - 15 km horské kolo - 3 km běh (muži, veteráni) a 3 km běh - 8 km horské kolo - 3 km běh (ženy, dorost, příchozí). Závod bude zahájen hromadným startem ve 14.00 hod., závodní kancelář pro příjem přihlášek bude otevřena od 13.00 hod. Start a cíl závodu je ve sportovním areálu, tratě vedou blízkým okolím obce. Druhým rokem je závod součástí Poháru Libereckého kraje v triatlonu a duatlonu, zůstává však především závodem pro širokou sportující veřejnost, která může porovnat své síly se závodníky-specialisty.

Tradičně se na startu scházejí příznivci atletiky, cyklistiky, triatlonu, lyžování i dalších sportů, kteří chtějí okusit stále ještě nevšední vytrvalostní kombinaci. Benešovský duatlon je však populární i mezi závodníky, o čemž svědčí jména vítězů uplynulých ročníků: Štěpán Chroustovský, medailista z ME v duatlonu, Petr Vejvoda, účastník MS v terénním triatlonu, František Žilák, vítěz českého poháru, Pavel Jindra, mistr ČR a reprezentant ad. Pro ty, kteří si chtějí atmosféru závodu jen vyzkoušet, je vypsána kategorie příchozích bez rozdílu věku a pohlaví na zkrácených tratích.

Bližší informace: Roman Lukeš, tel. 481 622 464 (privat), 481 625 228 (zam.), 777 217 237.

ik Propozice ve formátu PDF

 

POZVÁNKA DRUHÁ

Cyklistický závod do vrchu Semily - Kozákov

Tradiční cyklistickou akcí v úvodu sezony je závod do vrchu na trati Semily – Chuchelna – Komárov – Kozákov (744 m n. m.). Na cyklisty čeká v neděli 21. května trať o délce 9,2 km s převýšením 400 metrů. Závod se jede již po osmé a je druhým podnikem „Pojizerské ligy cyklistů 2006“. Silniční závod s hromadným startem nabízí tzv. „věkový handicap“. Cyklisté startují dle věku ve třech vlnách, oddělených minutovým odstupem. Jako první se na trať v 10.00 hod. vydají ženy, veteráni nad 50 let a žáci, po nich následují kategorie „chlapů“ nad 40 let a dorostenců a nakonec hlavní a nejpočetnější kategorie mužů.

Vítězem závodu se stane první cyklista v cíli na vrcholu Kozákova. Pořadatelem závodu je Klub českých cyklistů BC Sport Semily, prezentace účastníků začíná v 9.00 hod. v místě startu u autobusových garáží ČSAD na Rovinkách. Závod se jede za plného silničního provozu a pro všechny účastníky je povinná cyklistická přilba.

[ dh ] zdroje a odkazy:

www.bcsport.semily.cz

Semilské noviny


www.benesovusemil.cz

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS