Zpět      Tisk     Všechny články

Škody po zimě

2.5.2006 v 09:01

V uplynulém týdnu se starosta Harrachova Václav Cajthaml sešel se zástupci komise životního prostředí. Na projednávání byla likvidace škod po zimě.

Jednalo se zejména o co nejefektivnější vynaložení finančních prostředků z rozpočtu města. Komise se přednostně vydala podél Ryzího potoku do Rýžoviště. V těchto místech prý ještě nedávno vládla pravá divočina. "Postupně se to zde snažíme zkultivovat. Pokáceli jsme staré stromy, které ohrožovaly silnici. Chceme zde brzy vysázet nové," uvedl Václav Cajthaml. Harrachov v současnosti jedná s Krkonošským národním parkem o prořezání stromů, které vyrostly z koryta řeky a narušují tím její tok.

"Mezi další investice bude patřit rekonstruování parčíků, na které jsme zažádali o státní dotaci," podotýká Václav Cajthaml. V obci postupně revitalizují historické památky. Do budoucna se plánuje i rekonstrukce památníku u Kina.

"V nejbližší době bude opraven kříž u městského úřadu. Na opravu památníku obětem první světové války jsme získali dotaci 800 tisíc," prozradil Václav Cajthaml.

Sčítání škod po zimě bude nadále pokračovat, až do doby, kdy ustoupí poslední zbytky sněhu.

 

[ dh ]

zdroj: denikpojizeri.cz

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS