Zpět      Tisk     Všechny články

Velikonoce na lyžích

11.4.2006 v 16:40

Narozdíl od mnoha lyžařských středisek měl Sportovní areál Harrachov otevřeno minulý týden i ve všední dny. „O lyžování je stále zájem a hodně k tomu přispělo i počasí. Přes den svítilo slunce, v noci mrzlo. Minimálně do Velikonoc tak budeme mít určitě sjezdovky v provozu,“ sdělil Milan Goč, náčelník lanové dráhy ve Sportovním areálu Harrachov.

V loňském roce byl konec sezony mnohem teplejší, letos vlekaři v Krkonoších počítají s tím, že do konce dubna by si mohli lyžaři na sjezdovkách užívat. „Pokud nebudou podmínky v Rýžovišti, pak lanovku odstavíme a pojede jen ta spodní. Ta by pak začala vozit i pěší turisty. Záleží ale na zájmu,“ doplnil Goč.

Na své si přišli o víkendu i běžkaři, trasu Jizerské magistrály totiž rolbaři v pátek upravili. „Lidí bylo dost, zaplnili parkoviště v Bedřichově. Uvažujeme proto, že magistrálu upravíme i na Velikonoce. Pak bychom za sebou měli rekordní sezonu, celkem bychom totiž běžecké tratě upravovali pět měsíců. Poprvé na ně rolba vyjela loni 19. listopadu,“ prohlásila Blanka Nedvědická, ředitelka Jizerské obecně prospěšné společnosti.


Sobotní slunečné počasí ale vyhnalo do ulic i cyklisty. Ti otužilejší vyrazili nahoru do hor. Byla tam ale ještě dost velká zima a místy hodně sněhu.

 


[ dh ]

 

Fotosoutěž

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS